Новини / Трейдинг     14 серпня 2019 15:04

Сотні мільйонів доларів: Трамп попросив Японію закупити американську сою і пшеницю

Президент США Дональд Трамп прямо попросив прем’єр-міністра Японії Сінцо Абе придбати американську сільгосппродукцію на величезну суму. Одна із пропозицій полягає в тому, що закупівлі можуть бути продовольчою підтримкою для країн Африки.

Про це повідомляє Reuters.

Японія та Сполучені Штати домовилися досягти широкої угоди про двосторонню торгівлю до вересня, прагнучи подолати розбіжності щодо тарифів на яловичину та автомобільний сектор.

Читайте: Ірина Паламар очолила Офіс реформ Intelligence AGRO

Агентство Kyodo оприлюднило інформацію про те, що Дональд Трамп попросив Японію закупити у США сою та пшеницю, додавши, що цей запит є окремим від тих, про які йшлося на поточних торгових переговорах між Вашингтоном і Токіо.

За даними Kyodo, японський уряд розгляне відповідь, і одна із пропозицій – придбати сільгосппродукцію у США як продовольчу підтримку для африканських країн. Купівля коштуватиме кілька сотень мільйонів доларів, включаючи транспортні витрати.

Landlord раніше повідомляв про те, що Дональд Трамп погрожує виходом США із СОТ.

Політика        14 серпня 2019 09:47

Трамп погрожує виходом США із СОТ

Американський президент Дональд Трамп заявив, що США можуть вийти зі складу Світової організації торгівлі, закинувши СОТ звинувачення в нечесності.

Про це повідомляє Укрінформ.

Таку заяву глава Білого дому зробив 13 серпня, виступаючи перед робітниками нафтохімічного комплексу британсько-голландського концерну Shell у місті Монака (штат Пенсильванія).

Читайте: Прогноз урожаю кукурудзи в Україні підвищено до ​​нового рекорду – 36,5 млн т

«Ми вийдемо, якщо будемо змушені… Ми знаємо, що вони роками обманювали нас, і більше таке не повториться», – сказав Дональд Трамп.

Відзначено, що раніше президент США неодноразово піддавав критиці, що Китай у СОТ має статус країни, яка розвивається. «Це дозволяє другій за розміром економіці світу отримувати субсидії для розвитку сільського господарства і встановлювати вищі бар’єри для імпорту продукції», – йдеться в повідомленні.

Landlord раніше повідомляв про те, що Дональд Трамп назвав Китай справедливішим торговим партнером за ЄС.

Поділися

Технології        25 червня 2019 17:24

У Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі

Минулої п’ятниці в Kasoaka, Японія, компанія SARA Inc. відкрила нову теплицю площею 13 га, де вирощуватимуть перець, томати та салат. Це найбільший у країні скляний оранжерейний проект на одній ділянці, особливістю якого є живлення від електростанції на біомасі.

Про це повідомляє HortiDaily.

Компанія SARA працює на ринку з 2016 року і на сьогодні є найбільшим виробником томатів у Японії.

Особливості нової теплиці

  • Масштабність – площа 128 269 м².
  • Використання робототехніки – максимально автоматизовано систему вирощування салату.
  • Система охолодження води і збагачення її нано-бульбашками.
  • Пересувна система NFT для вирощування, виготовлена компанією Green Product Systems (у світі сьогодні працює лише дві такі системи в напівзакритих теплицях).
  • Для томатів обрано прозоре скло, тоді як салат і перець ростуть під Smartglass (оброблений варіант, в якому дисперсія/розсіювання світла пристосовується до кута вхідного світла).

 «Енергія є однією з основних витрат нашого бізнесу, – говорить керівник компанії Таїзо Сано. – Префектура Окаяма, де ми розміщуємося, відома як земля сонця. Завдяки цьому природному світлу близько 2100 годин на рік ми можемо вирощувати овочі цілорічно без штучного освітлення, і ми хочемо максимально використати доступне світло».

Тож, теплиця повністю розроблена для оптимального використання природного світла.

  • Як вимагає японська промисловість, проект також є стійким до землетрусів.

Технічні засоби

Теплиця побудована компанією Van der Hoeven і автоматизована Hoogendoorn. За словами Таїзо Сано, вони зробили «серйозний розрахунковий і суперінженерний проект», в якому кліматичний контроль має велике значення.

Читайте: На сьогодні у США зійшло лише 71% сої. Стан посівів – найгірший за 27 років

«Температура на об’єкті може досягати 37–38°С у поєднанні з вологістю 85%, тобто ми повинні робити все можливе, щоб уникнути розвитку грибкових захворювань. Навіть у нічний час влітку температура залишається понад 30°С, тому нам потрібні правильні інструменти для роботи в цих умовах», – каже керівник SARA.

Тепло та енергія

Сама теплиця напівзакрита: вона працює з невеликим надлишковим тиском і використовує вентилятори для поширення повітря і CO2, поліпшує клімат-контроль і затримує комах. Воду постачає місто, але перед використанням на фермі її дезінфікують УФ.

Об’єкт має електростанцію на біомасі, що працює на деревній трісці та виробляє електроенергію потужністю 10 МВт. Електроенергія продаватимеся в основному до електромережі, у  теплиці буде використано 20%. Таким чином, компанія також робить свій внесок у стратегію розвитку японського суспільства, де заміна ядерної енергії є важливою темою.

Система кондиціонування

Тепло, яке генерується системою, використовується в теплиці. Завдяки встановленню системи очищення газу, CO2 з електростанції з біомаси також буде використовуватися в теплиці, поліпшуючи зростання рослин. Але найцікавішим є те, як пара, що генерується котлами, буде використана для адіабатичного охолодження. Разом з Van der Hoeven була створена нова установка для цього.

«Охолоджувачі працюють на парі з котлів. Таким чином, ми можемо використовувати всю потужність, яку ми виробляємо, і вирощувати овочі найвищої якості навіть у таких жарких і вологих умовах», – розповів Таїзо Сано.

Landlord раніше повідомляв про те, що польський гігант садівництва побудує органічну теплицю на 20 га за 60 млн євро.

Поділися

Трейдинг        03 червня 2019 11:05

Індія втрачає можливість безмитного експорту у США

Дональд Трамп заявив про рішення позбавити Індію привілеїв у торгових відносинах зі США в рамках GSP, внаслідок чого з 5 червня 2019 р. Індія втратить можливість експортувати до США без мит близько 2 тис. позицій товарів.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Дональд Трамп пояснив це рішення тим, що індійська сторона не надала США переконливих доказів щодо забезпечення «рівноцінного й адекватного доступу до своїх ринків».

Читайте: Навіщо PepsiCo вкладає мільйони в українську картоплю

Через це США вважають за доцільне позбавити Індію статусу країни, яка розвивається, і яка отримує преференції в рамках GSP (Generalized System of Preferences – Загальної системи преференцій на користь країн, що розвиваються). Рішення вступає в силу з 5 червня 2019 р.

Програма GSP діє з 1976 р., вона дозволяє країнам, що розвиваються, безмитно експортувати певні товари у США з метою стимулювання економічного зростання цих держав.

Уряд Індії назвав рішення Трампа «сумним», проте заявив про намір зберігати сильні економічні зв’язки з Білим домом. При цьому деякі індійські експерти стверджують, що ці зміни для Індії не є важливими, оскільки прибутки індійських експортерів від системи GSP були «мінімальними».

Landlord раніше повідомляв про те, що США наклали 5% мито на імпорт усіх товарів із Мексики.

Поділися

Трейдинг        31 травня 2019 11:26

США наклали 5% мито на імпорт усіх товарів із Мексики

Починаючи з 10 червня, США вводять 5% тариф на всі товари, що надходять із Мексики. Далі розміри мита зростатимуть щомісяця на 5%. Дональд Трамп заявив, що тариф збільшуватиметься, поки не буде усунуто проблему нелегальної імміграції через південний кордон.

Про це повідомляє Reuters.

Про запровадження тарифів на імпорт мексиканської продукції президент США оголосив у четвер, 30 травня. У заяві, виданій Білим домом, повідомляється, що тариф збільшиться 1 липня до 10%, 1 серпня – до 15%, 1 вересня – до 20% і 1 жовтня – до 25%. Після припинення нелегальної імміграції мита будуть скасовані.

Читайте: Нібулон іде на Ніл: компанія збудує в Єгипті зерновий термінал

«Тариф поступово збільшуватиметься до того часу, поки не буде усунуто проблему нелегальної імміграції, після чого тарифи будуть скасовані», – написав Трамп у Twitter.

Президент США наголосив, що  Мексика має дуже сильне імміграційне законодавство і може легко зупинити незаконний потік мігрантів, у тому числі шляхом повернення їх до рідних країн.

Мексика вважає, що це буде катастрофічно, якщо Трамп встановить нові тарифи.

Landlord раніше повідомляв про те, що Дональд Трамп дав вказівку своїй команді розпочати підготовку до підвищення мит на китайські товари, що імпортуються до США, вартістю ще на $300 млрд. Таким чином Вашингтон планує збільшити тарифи практично на весь імпорт із Китаю.

Поділися

Трейдинг        23 травня 2019 13:44

Український експорт агропродукції до Японії зріс на 32%

Таким є показник 2018 року порівняно з 2017. Найбільший потенціал експорту до Японії мають перероблені та готові нішеві харчові продукти, зазначає в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

Про розвиток українського експорту до Японії говорили  під час круглого столу «Відкриваючи Японію: план дій на 2019-2020», повідомляє Мінагрополітики на своєму сайті.

Зокрема, у цінах український експорт у 2018 року до Японії склав $112 млн. У Мінагрополітики шукають шляхи його розширення: наразі формують на наступні 5 років дорожню карту виходу української продукції АПК на ринок Японії.

«Японія входить до переліку ключових ринків згідно з Експортною стратегією України та секторальною експортною стратегією для харчової та переробної галузі. Японія – третя економіка у світі з високою платоспроможністю населення. Тому цей ринок є надзвичайно цікавим і перспективним для аграрного експорту», – наголосила Ольга Трофімцева.

Читайте: Японія увірвалась в трійку лідерів країн-імпортерів українського ячменю

Під час круглого столу обговорили результати міжнародної виставки  Foodex Japan 2019, яка проходила в Японії у березні цього року, де вперше брали участь українські виробники. Уже є позитивні результати: два вітчизняні виробника отримали інспекцію свого виробництва від японських партнерів, 11 з 13 компаній мають домовленості щодо співпраці.

Як писав раніше Landlord, експорт зернових з України зріс на 52%.

Поділися
Показати ще