Новини    18 грудня 2022 19:53

Які ділянки на елеваторі потрібно захистити від знеструмлення першочергово – відповідає фахівець

У разі блекауту в першу чергу варто забезпечити живленням сушарки та обладнання

У разі блекауту в першу чергу варто забезпечити живленням сушарки та обладнання, яке з ними пов’язане — норії подачі, транспортери, норію вивантаження. Про це розповів операційний директор G.R. Agro Артем Ремпен, передає elevatorist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Цей вузол найпроблемніший, уявіть, якщо під час сушіння пропадає електрика. Там гаряче зерно, а вентилятори не працюють, потрібно вивантажувати, а транспортери вимкнулися. Відповідно, потрібно відчиняти пожарні люки і зсипати зерно на землю. Потім його всім елеватором розгрібати, лопати в руки та вперед”,— зазначив Ремпен.

За словами фахівця, інші процеси не такі критичні — якщо й зупинилися процеси, це не страшно. Просто постраждає темп відвантаження чи приймання, але це не призведе до небезпечної ситуації.

Раніше Українська зернова асоціація звернулася до Міністерства енергетики та Міністерства агрополітики та продовольства з проханням включити зернозберігальні підприємства до групи бізнесу, що виготовляє критично важливі товари та продукти в питанні пріоритетності включення електроенергії

Нагадаємо, програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) запрошує подавати заявки на одержання субгранту для реалізації проєкту “Підтримка ММСП зернового напрямку в збільшенні потужностей зберігання та сушки зерна”.

Використання дизельного генератора для роботи елеватора — зерносушарки та транспортного обладнання — коштує вдвічі дорожче.

Компанія HarvEast перевела сушарку на тверде паливо. Так агрохолдинг здешевив вартість сушіння кукурудзи у 2,5 раза порівняно до того, якби цей процес відбувався з використанням газу.

У цьому сезоні доведення вологої кукурудзи до базових показників може коштувати близько $50 за тонну.

У липні 2022 року Україна експортувала 2,66 млн т зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх перероблення, що на 492,7 тис. т, або 22,7% більше, ніж у попередньому місяці.

Як зазначають трейдери, хід збиральної компанії кукурудзи та сої додаватиме тиску на ціну зернової та олійної у світі. Адже пропозиція збільшується у кон’юнктурі ринку. Водночас у Франції найнижчий врожай кукурудзи з 1990 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...