Новини / Трейдинг     16 травня 2019 13:19

Як зацікавити молодь до роботи в агросфері: 3 головні принципи

Людський фактор є рушійною силою бізнесу й однією з ключових умов розвитку підприємства. Тому компанії-лідери агроринку намагаються довести молоді, що сьогодні агро – це високотехнологічна галузь, працювати в якій цікаво і престижно.

Команда Landlord разом із компанією Syngenta підготувала освітню серію спецпроектів Амістар®, що являють собою незвичайні кейси та приклади того, в яких напрямах, крім рослинництва, може розвиватися аграрний бізнес.

У рамках дебютної публікації із серії спецпроекту Амістар® «Відточене землеробство» Landlord запропонував Катерині Рибаченко, СЕО агрохолдингу «Агро-Регіон», поділитися досвідом заохочення молоді до роботи в компанії, яка за кілька років стала лідером в агросекторі України.

Катерина Рибаченко розповіла про те, що питання залучення нового покоління до роботи, створення для молоді соціальних ліфтів та сприятливих умов для всебічного розвитку є сьогодні важливим, як ніколи. При чому, це проблема не тільки агро-сектору. Конкуренція за таланти шалена. Питанням, як подолати упередження молодих людей щодо роботи в «непопулярних» галузях, переймаються керівники компаній та навіть політики у всьому світі. Деякі інсайти, Катерина Рибаченко винесла із Давосу-2016.

Читайте: IT-технології в агробізнесі: точність, ефективність та швидка самоокупність

Мотивація

Тоді на Всесвітньому економічному форумі проходила сесія на тему HR, на якій було приведене дослідження, що насправді необхідно молоді:

«Перше – їм потрібно знати сенс того, над чим працюєш. Ясно відповісти самому собі на запитання,  для чого я це роблю. Друге – автономія. Не можна стояти над молодим фахівцем і весь час казати, що він правильно чи неправильно робить. І, вочевидь, на третє місце молодь ставить чесну винагороду».

Тому в «Агро-Регіоні» приділяють велике значення заохоченню молоді, акцентуючи увагу на мотивації працівників. За словами Катерини Рибаченко, фактором успішності підприємства є залучення до роботи великої кількості молодих фахівців із різним досвідом роботи та із різних секторів.

«Середній вік нашого співробітника – 33 роки, і за останні дев’ять років ми не втратили жодного працівника з топ-менеджменту, з яким хотіли б працювати», – відзначила Катерина.

Своїм головним завданням як генерального директора і СЕО, Катерина Рибаченко вважає за належне створення в компанії «для всіх гарної та надихаючої атмосфери, надати всім можливості для росту, для розвитку талантів, а інколи й для експериментів».

Методи роботи

Щоб заохочувати молодь працювати в компанії, «Агро-Регіон» впроваджують низку заходів:

  • приділяють увагу спорту (спортивні турніри від футболу до гольфу);
  • організовують корпоративні подорожі
  • проводять навчальні курси (у працівників є можливість обирати собі курси для навчання, підвищення кваліфікації);

Також «Агро-Регіон» пропонує своїм фахівцям:

  • харчування, проживання, соціальний пакет, медичне страхування.
  • прозору заробітну плату.

«Ми на все це звертаємо увагу, і люди це цінують», – наголошує Катерина Рибаченко.

Відзначимо, що в спецпроекті Амістар® ви знайдете унікальні кейси агробізнесу та реальні приклади розвитку агросфери в різноманітних напрямках!

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також