Новини / Клімат     29 вересня 2021 13:00

Найбільша агрономічна катастрофа століття. У Франції прогнозують найгірший врожай 

Неврожай винограду може принести великі збитки країні, які можуть сягати 3 млрд євро. Ціни на вино можуть значно підвищитись.

В 2021 році у Франції очікують найменший збір ягід від початку століття, що вплине на виробництво вина.

Через весняні приморозки сталась найбільша агрономічна катастрофа століття. Цьогоріч його почали збирати значно пізніше, ніж зазвичай. Низькі температури до мінус п’яти у квітні вразили лози, які тільки-но почали розпускатися. Через це вони не плодоносять.

Читайте: Юрій Демцюра: я бачу, що французька селекція пшениці перемагає вітчизняну

За словами власника виноградника Лорена Пінсона, ділянки, які були захищені вогнищем під час весняних морозів залишились в хорошому стані. Але інші угіддя вщерть вимерзли, тому було втрачено майже 90%. Там, де ситуація трохи краща — знищено всього 40-60% насаджень.

Лиха наробив і грибок, на який захворіли рослини через вологе літо. Винороби прогнозують, що може зникнути до двох третіх урожаю. Через неврожай, ціни можуть значно зрости.

“Ми можемо пережити втрату 10-20% урожаю. Це можна компенсувати за два роки, якщо трішки підвищимо ціни на вино. Але якщо збитки більші, а ми очікуємо на втрату двох третіх урожаю, то ціни доведеться кардинально піднімати. Та чи погодяться на це покупці? Цього ми передбачити не можемо”, — додає Лорен Пінсон.

Франція — другий у світі експортер вина після Італії. Однак в цьому році через неврожай виробництво цього напою може впасти до рекордного мінімуму. У французькій спілці фермерів підрахували, що морозяна весна могла завдати збитків на 3 мільярди євро.

Раніше Landlord повідомляв, що вирощування овочів в опалювальних теплицях стає більш витратним через зростання цін на газ. 

Джерело: 5.ua. 

Наталія Софієнко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також