Новини / Технології     17 травня 2020 10:45

5 причин здійснити міжрядну культивацію

Грамотне здійснення міжрядної культивації забезпечує господарству більшу гнучкість в прийнятті та реалізації важливих агрономічних рішень

Кліматичні негаразди та інші проблеми спонукають аграріїв не лише застосовувати інноваційні технології, але й повертатися до перевірених засобів. Зокрема, мова про просапні культиватори для механічного обробітку міжрядь, які отримують нове агрономічне життя.

Періодичні опади, які чергуються із сонячною погодою створюють передумови утворення щільної кірки у міжряддях просапних культур. Це ускладнює розвиток рослин і погіршує циркуляцію вологи та повітря. Механічне розпушення грунту дає змогу нормалізувати становище.

Одно- чи дворазове здійснення міжрядної культивації на таких культурах як кукурудза, соняшник, соя чи цукрові буряки дає змогу істотно полегшити боротьбу із бур’янами, знищивши їх значну частину механічним способом. При цьому собівартість цієї операції у перерахунку на 1 га поля становить від $7 до $10, що істотно нижче у порівнянні із додатковою гербіцидною обробкою.

Читайте: Засновнику Amazon пророкують звання першого трильйонера в історії 

Своєчасна і ефективно проведена міжрядна культивація дозволяє істотно знизити витрати на внесення хімічних препаратів. При цьому у бур’янів буде нижчою ймовірність появи резистентності до препаратів, а культурні рослини не отримають фітотоксичних стресів.

Сучасний просапний культиватор – це ефективний інструмент для ґрунтового підживлення посівів. Агрегати, оснащені ємностями для мінеральних добрив, можуть вносити тверді чи рідкі добрива на глибину до 10 см. Завдяки цьому можна налагодити пролонговане азотне живлення посівів після появи сходів, або ж за наявності вологи в грунті додати ключових елементів живлення для конкретної культури.

Сучасні технології міжрядної культивації дають змогу використовувати до 10 різних видів робочих органів – від класичних стрілчастих лап до голчастих дисків для розпушення кірки. Це забезпечує господарству значно більшу гнучкість в прийнятті та реалізації важливих агрономічних рішень.

Нагадаємо, що раніше Lanlord розповідав про головні помилки, які роблять під час приготування робочої суміші для захисту рослин.

Читайте також