Новини / Логістика     19 листопада 2023 16:44

Тимчасовим коридором вийшли вже 115 суден

Зауважується, що до портів Великої Одеси за три місяці роботи тимчасового коридору зайшли 148 суден

З початку роботи оголошеного ВМС ЗСУ у серпні тимчасового морського коридору в Чорному морі з портів Одеса, Чорноморськ та Південний вже вийшли 115 суден, поінформував голова ДП “Адміністрація морських портів України” (АМПУ) Юрій Литвин, передає Укрінформ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зауважується, що до портів Великої Одеси за три місяці роботи тимчасового коридору зайшли 148 суден.

Загалом порти обробили за цей час 4,4 млн т вантажів. Зокрема, у серпні було оброблено 59,6 тис. т, у вересні — 277,9277,9 тис. т, у жовтні — 1,994 млн т, з початку листопада — 1,591 млн т.

Нагадаємо, раніше глава британського уряду Ріші Сунак зауважив, що за два місяці масованих атак по елеваторах і портах України, росіяни на третину зменшили її спроможність експортувати аграрну продукцію.

За даними уряду, з липня рф пошкодила або знищила щонайменше 26 цивільних портових споруд, складів, силосів і зернових елеваторів, скоротивши експортні можливості України на третину. Знищеного зерна достатньо, щоб годувати 1 млн людей цілий рік.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Прорвавши російську морську блокаду пробним торговим рейсом, Україна запустила на повну силу новий коридор для постачання зерна та інших товарів через турецькі протоки на світовий ринок.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також