Франція виділить $320 млн для розробки ММР Nuward, кошти спрямують на покриття досліджень і розробок зовнішнього дизайну проєкту малого модульного реактора, передає Енергоатом.
Фінансування допоможе Nuward визначити розміри модулів і компонентів та перевірити їхню інтеграцію в ММР. Наразі ж Nuward SMR знаходиться на базовій стадії проєктування, яка має завершитися наприкінці 2026 або на початку 2027 року.
Nuward – реакторна установка з водою під тиском третього покоління загальною потужністю 340 МВт, яка поєднує два модулі потужністю 170 МВт кожен. Однією з її головних характеристик стане інтеграція перевіреної технології в компактну модульну конфігурацію.
Зауважимо, прототип установки показали на конференції у Вашингтоні, присвяченій ролі ядерної енергії в ефективному та стабільному забезпеченні значних енергетичних потреб центрів обробки даних, передає Енергоатом.
Наша демонстрація в основному мала на меті показати промисловості, що менша, ефективніша версія ядерної енергетики можлива, і вона не за горами, — заявили в Last Energy.
Компанія наголошує, що розробка мікрореактора є найшвидшим, найдоступнішим і найменш ресурсомістким шляхом до цілодобової чистої базової потужності. Установку можна буде застосовувати для живлення електроенергією промислових підприємств, зокрема кампусів центрів обробки даних, автомобілебудівних та целюлозно-паперових заводів.
Прототип є частиною підземної частини ширшої електростанції Last Energy, де розташовані ключові ядерні компоненти, такі як реактор, компресор, парогенератор і охолоджувальні насоси. Він становить один із кількох десятків прямокутних модулів, які утворюють рослину. Завод розрахований на обслуговування та розміщення промислових підприємств, включаючи кампуси центрів обробки даних, автомобілебудівні та целюлозно-паперові заводи.
Поява технологічних послуг, таких як штучний інтелект, висунула численні енергетичні виклики, включаючи потреби в надлишку енергії, надійності, декарбонізації та визначеності цін. Відповідно до Last Energy, мікромасштабна ядерна розробка є найшвидшим, найдоступнішим і найменш ресурсомістким шляхом до цілодобової чистої базової потужності. Крім того, він пропонує гнучкість розміщення та може доставляти електроенергію на місці через приватний дріт, дозволяючи клієнтам центру обробки даних обійти традиційні обмеження та нестабільність цін у мережі.
Оскільки центри обробки даних у всьому світі споживають від 240 до 340 ТВт-год електроенергії, приблизно 1% усієї світової електроенергії, рішення для зменшення викидів і забезпечення енергоефективності швидко стають необхідністю. Глобальна індустрія центрів обробки даних має величезне споживання енергії, яке перевищує споживання цілими країнами, такими як Південна Африка, Єгипет та Аргентина.
Раніше стало відомо, що енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова розглядає можливість будівництва малих модульних реакторів для заміни теплових електростанцій, повідомив гендиректор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук на форумі NV.
Нагадаємо, Уряд схвалив розроблений Міністерством енергетики проект Закону України “Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції”. Наступний етап — його розгляд та схвалення Радою.
Ера викопного палива перебуває на “початку кінця” – глава МЕА.
У 2022 році внаслідок вторгнення росії в Україну ЄС скоротив попит на енергоносії, найбільше — на викопний газ та зберіг курс на відмову від вугілля.
В умовах енергетичної кризи, спричиненої російською агресією, в Україні гостро постало питання розвитку альтернативних джерел енергії, не задіяних раніше. Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня акцентував, що біоетанол і біогаз – це альтернативні види енергетики, які можуть забезпечити енергетичну стійкість України. Аграрний сектор, зокрема переробна галузь, має для цього значні можливості. Ефективне використання галузі переробки дозволить частково замістити традиційні види енергії, як на місцевому, так і на національному рівнях.
Сонячна установка Tesla Powerwall потужністю 13,9 кВт, подарована Україні Ілоном Маском, нещодавно була встановлена у місті Бородянка на Київщині. Бородянський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав альтернативне джерело енергії тепер може самостійно виробляти й накопичувати електроенергію незалежно від місцевої мережі.
“Енергоатом” будуватиме енергоблок №5 на Рівненській АЕС за технологією АР1000 американської компанії Westinghouse та ввести в експлуатацію до 2032 року.
Зокрема у Канаді близько 60% товарного зерна використовують для опалення, хоча там є і нафта, і газ, і велика кількість лісів.
Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів.
Samsung Heavy Industries отримала схвалення свого проєкту енергетичної баржі. Суднобудівна компанія Samsung Heavy Industries (SHI) отримала схвалення від американського класифікаційного та сертифікаційного товариства ABS. Йдеться про концептуальний проект “енергетичної баржі CMSR”, передає usm.
A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI).
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!