Новини    20 листопада 2023 12:46

Фінляндія змушена платити за російський газ попри відмову від нього: чому


У Фінляндії заборона на імпорт російського скрапленого природного газу може виявитися марною, оскільки країні доведеться платити за нього багато років. Причиною є угода між фінською державною компанією Gasum із російською нафтогазовою групою “Газпром”

Yle зазначило, що минулого тижня міністр довкілля та клімату Фінляндії Каєм Мюккянен заявив про наміри країни заборонити імпорт російського СПГ. Рішення планується ухвалити після того, як ЄС оновить свій так званий “газовий пакет” антиросійських санкцій.

Згідно з угодою між Gasum і “Газпром” покупець зобов’язаний придбати заздалегідь обумовлену кількість газу або сплатити за нього, навіть якщо потім відмовиться його імпортувати в країну. У торгівлі енергоносіями подібні контракти є поширеною практикою.

Закон передбачає розірвання угоди у випадку форс-мажору, як-от санкції або заборона на імпорт. Утім подібні рішення потребують часу, аби набрати чинності, що у результаті може затягнутися і заборона стане марною.

“На наші обережні припущення, заборона набуде чинності через кілька років”, – сказав Мюккянен.

Зазвичай контракти на енергоносії укладаються терміном від 5 до 10 років. Якраз контракт з “Газпромом” — довгостроковий і розрахований на кілька років.

Вирішальним є те, як швидко заборона увійде до фінського законодавства.

Нагадаємо, активи фінської корабельні Helsinki Shipyard Oy викупила канадська суднобудівна компанія Davie. Вона близько десяти років належала росіянам.

За перше півріччя 2023 року чистий консолідований прибуток Групи “Нафтогаз” склав 6,6 млрд грн. За цей же період консолідований операційний прибуток досяг 14 млрд грн, повідомила пресслужба Нафтогазу.

Новим власником Оператора ГТС стало Міністерство енергетики. Попередній власник компанія “Магістральні газопроводи України” припинила існування.

Уніфікація вимог до якості біометану із європейським стандартом є важливим кроком для створення умов для експорту біометану до країн Європи та подальшої інтеграції газових ринків.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...