Новини / Логістика     12 травня 2020 21:00

Дейв Келхун: у вересні 2020 року збанкрутує одна з найбільших авіакомпаній США

Керівник корпорації Boeing прогнозує, що до 2025 року обсяг авіаперевезень не відновить втрати внаслідок пандемії COVID-19

Генеральний директор авіабудівної компанії Boeing Дейв Келхун в своєму сьогоднішньому інтерв’ю каналу CNBC спрогнозував, що до початку осені одна з найбільших американських авіакомпаній збанкрутує.

На думку СЕО Boeing, відновлення авіаційної галузі після глобальних локаутів, викликаних Covid19, буде йти дуже повільно.

«Щось трапиться, коли настане вересень. Рівні трафіка не повернуться на 100%. Вони не повернуться навіть на 25%. Можливо, до кінця року ми наблизимося до 50% », – сказав Келхун.

Фото: BBC

Коли його запитали, чи доведеться піти великої авіакомпанії, він відповів «Так, швидше за все». Також Дейв Келхун припустив, що авіаперельоти не повернуться «до нормального допандемічного рівня» навіть до середини цього десятиліття.

Читайте: COVID-19: кількість авіаційних рейсів у світі впала на 62%

Нагадаємо, що в квітні американські авіакомпанії почали отримувати федеральні гранти і позики на сукупну суму у $25 млрд.

Натомість авіаперевізники зобов’язалися під час отримання допомоги не звільняти своїх співробітників і не знижувати їм заробітну плату. При цьому термін урядової підтримки закінчується саме восени.

Сама ж Boeing зіткнулася із фінансовими проблемами ще в кінці січня 2020 р. Тоді компанія вимушено призупинила будувати літаки 737 Max. Вони були вилучені з експлуатації внаслідок двох авіакатастроф – в 2018 р. в Джакарті і в 2019 р. під Аддіс-Абебою, де в цілому загинуло 535 чоловік.

Але саме коронавірус помістив скандал з 737 MAX, як то кажуть, в «дзеркало заднього виду», і на початку травня Boeing вдало розмістила облігації на суму $25 млрд. Не обтяжена жодними зобов’язаннями, авіабудівна компанія вже оголосила про плани звільнити 16 тис. співробітників і уповільнити виробництво.

Зазначимо, що ці прогнози по суті збігаються з прогнозами Уоррена Баффета. Легендарний американський підприємець і інвестор нещодавно продав свою частку в американських авіакомпаніях і передбачив, що відновлення галузі буде довгим і важким.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Китай не зможе виконати першу фазу нової торгівельної угоди з США.

Джерело: CNBC

 

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також