Новини / Політика     29 травня 2020 12:58

В Україні буде відновлено міністерство аграрної політики

Аграрний комітет Верховної Ради буде звертатися до уряду і президента України з відповідною пропозицією

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства необхідно розділити на два і відновити міністерство аграрної політики. Про це під час онлайн-дискусії «Де гроші для аграріїв» розповів секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський.

Захід було організовано компанією ЛІГА:ЗАКОН у партнерстві з виданням LANDLORD за підтримки LIGA360 – екосистеми хмарних ІТ- продуктів для бізнесу.

«Є спільна ініціатива членів аграрного комітету парламенту про роз’єднання міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Наразі ми будемо виходити на уряд, звертатися до президента України з питанням про те, що існуюче міністерство треба розділити на два: економіки і аграрної політики».

Читайте: Тарас Висоцький: Фермери отримають усі компенсації по державних програмах підтримки

Політик зазначив, що аграрний сектор країні забезпечує до 18% валового внутрішнього продукту і біля 40% валютних надходжень. При цьому, внаслідок об’єднання міністерств аграріям складно вирішувати багато нагальних питань.

«Треба визнати, що при об’єднанні міністерств була допущена помилка. В галузі державного регулювання ми створили «монстра», який не справляється зі своїми завданнями, не може оперативно реагувати на виклики. Тому, на мій погляд, від розділення сучасного мінекономіки виграють і держава, і сільськогосподарська галузь. Адже аграрний сектор сьогодні – це не тільки сільгоспвиробництво, а й суміжні галузі, і розвиток соціальної сфери, і робочі місця у сільський місцевості», – завершив Іван Чайківський.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про необхідність створення ефективного механізму аграрного кредитування в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також