Новини    06 квітня 2023 18:09

Фермери в Україні поспішають продати залишки капусти і знижують ціни

Знижувальний ціновий тренд учасники ринку пов’язують зі стрімким погіршенням якості капусти в місцевих господарствах внаслідок тривалого зберігання

В Україні знизилася ціна на білоголову капусту торішнього врожаю, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Українські фермери сьогодні поспішають розпродати запаси продукції старого врожаю до того, як рання капуста почне масово надходити в продаж і тиск на ринку посилиться.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Нині білокачанна капуста врожаю 2022 року пропонується до продажу по 15-18 грн/кг ($0,41-0,49/кг), що в середньому на 10% дешевше, ніж тижнем раніше.

Знижувальний ціновий тренд учасники ринку пов’язують зі стрімким погіршенням якості капусти в місцевих господарствах внаслідок тривалого зберігання. Попит на дану продукцію досить невисокий, що також чинить тиск на ціни в даному сегменті.

Білокачанна капуста на сьогодні в Україні пропонується до продажу в середньому на 18% дешевше, ніж рік тому. Аналітики проєкту не виключають, що дана продукція і далі дешевшатиме в міру зниження її якості в українських господарствах.

Нагадаємо, з метою подолання наслідків війни в Україні для світового сільськогосподарського сектору, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) розпочала новий проєкт на суму 17 мільйонів доларів, щоб допомогти українським фермерам зберегти очікуваний у липні-серпні урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів на міжнародні ринки.

З початку 2022 року ціни на харчові продукти в Україні збільшились у середньому на 25%. Найбільше подорожчали фрукти та овочі.

Раніше Landlord повідомляв, що МВФ очікує до 30% зниження виробництва в Україні.

На початку лютого ціна на білокачанну капусту в Україні в середньому була в 1,5 раза нижча, ніж наприкінці січня минулого року.

В Україні цього року очікується значно більший врожай овочів. Доступ до вітчизняного продукту повинен зрости.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...