
Фермери Тернопільщини провели посівну кампанію в оптимальний термін, відповідно й збір урожаю планують завершити вчасно, інформує Тернопільська ОВА у Facebook.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Як зауважив директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОВА Володимир Стахів, валовий збір сільськогосподарської продукції цьогоріч несуттєво відрізнятиметься від попереднього. Жнива цьогоріч розпочалися зі збору озимого ячменю й ріпаку.
Урожайність ячменю цьогоріч доволі хороша з огляду на те, що сезон лише розпочався. З одного гектара маємо збір у 6 тис. т. Збирання ріпаку призупинилося через погодні умови, однак, за нашими попередніми розрахунками, з 1 га збір буде понад 3 тис. т, — наголосив Стахів.
Цьогоріч у регіоні збільшено площу вирощення томатів у чотири рази. Тоді як приріст площі цукрового буряку — 11%, це 22,5 тис. га в області.
Зауважимо, ціни на тепличний томат в Україні минулого тижня різко знизилися.
Нагадаємо, здешевленню місцевого томату сприяло одразу кілька основних факторів. По-перше, збільшилася пропозиція імпортної продукції, ціна на яку озвучується в тому самому діапазоні, що й на місцевий томат. Водночас додатковий тиск на ціни чинило і збільшення пропозиції цієї продукції з місцевих тепличних комбінатів.
Україна пройшла дефіцит овочів борщового набору. Ціни на ринку мають врегулюватися після збору врожаю.
В Україні цього року очікується значно більший врожай овочів. Доступ до українського продукту повинен зрости.
Цього року аграрії планують збільшити посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі. У Мінагрополітики вважають, що ціни на них знижуватимуться з появою нового врожаю.
За прогнозами ж експертів, найближчим часом в Україні очікується дефіцит овочів та підвищення цін на молочні та м’ясні продукти. Ближче до літа ціни на деякі товари знизяться та стабілізуються, а на деякі варто очікувати підвищення через ціни на енергоносії.
Анна Лиса