Новини / Тваринництво     09 серпня 2023 12:11

Фермерське господарство “Маїсс” будує нові тваринницькі приміщення


Фермерське господарство “Маїсс”, що розташоване у Хмельницькій області, постійно будує нові тваринницькі приміщення.

Про це розповів заступник директора з тваринництва “Маїссу” Сергій Нетяга, пише журнал The Ukrainian Farmer.

“Ми постійно беремо кредити, постійно будуємося, цього року також. І розраховуємо, що кредит погасимо. Важко, але іншого виходу немає. Ми не можемо не будуватися, бо маємо тисячу нетелей, яких треба десь утримувати. 2011 року починали з 90 голів великої рогатої худоби, нині маємо 5,5 тис., із яких 1,8 тис. – дійні корови”, – сказав він.

За його словами, господарство має статус племзаводу з розведення голштинської породи ВРХ. Раніше, коли держава частково відшкодовувала вартість закуплених племінних тварин для подальшого відтворення, нетелей у “Маіссі” купували багато. Коли почалося повномасштабне вторгнення РФ, ці відшкодування уряд скасував. Аграрій заявив, що тепер племінні тварини нікому не потрібні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“А ми не можемо їх реалізувати ані в Україні, ані за кордон за безцінь. Та тварин треба десь утримувати, вони теляться, їх треба доїти. От ми й змушені будуватися. Будуємо якісно, але з мінімальними витратами, власними силами”, – сказав він.

За словами Нетяги, з кожного літра молока господарство не отримує надприбутків, але завдяки більшій продуктивності собівартість виробництва знижується. Наразі “Маїсс” доїть по 41 л на дійну корову.

Нагадаємо, на Хмельниччині згодилися підтримати фермерів та реалізувати проєкт ПАР (Підтримка Аграрного Розвитку), що містить три пріоритетні напрями фінансової підтримки.

Серед трьох пріоритетних напрямів фінансової підтримки:

  • Тваринництво — відшкодовуватиметься по 10 тис. грн на корову, яка народилася в приватному домогосподарстві та за умов утримання 3-х і більше корів.
  • Рослинництво — за вирощування малопоширених сільськогосподарських культур — по 5 тис. грн на 1 га посівів. До малопоширених віднесли понад 32 види зернових, технічних, лікарських, плодових і овочевих культур (батат, спаржа, лохина, бамія, артишок, амарант тощо).
  • Органічне виробництво — компенсується 50%, але не більше 50 тис. грн вартості сертифіката, що підтверджує статус виробника органічної продукції незалежно від її виду.

У селі Мала Каратуль, що на Київщині, працює молочно-товарна ферма “Євросем”. Вона унікальна — тут майже п’ять місяців корів доять роботами. В дію запустили два приміщення з роботизованими зонами доїння, на черзі — ще одне

Фермерське господарство “Промінь”, яке розташоване у Миколаївській області, за 60 км від лінії фронту, збудує ферму на 3 тисячі телят.

49-річний житель Чорткова Олег Сович відкрив першу буйволину ферму на Тернопільщині.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також