Новини    20 листопада 2023 19:54

Фермер Житомирщини вирощує картоплю на зрошенні

На Житомирщині аграрій почав вирощувати не лише насіннєву картоплю, а й товарну та чипсову. Також цьогоріч ввели ноу-хау для регіону — картоплю на зрошенні

З Херсонщини керівник ФГ “Аделаїда” Сергій Рибалко, через окупацію переїхав на Житомирщину. Нині обробляє в регіоні близько 3 тис. га землі, пише Куркуль.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наразі ми працюємо на Житомирщині. Обробляємо тут близько 3000 га землі. Ми і раніше вирощували картоплю, але в основному це був напрямок насіннєвої. Загалом ми займаємось картоплею 25 років поспіль, — розповів фермер.

На Житомирщині аграрій почав вирощувати не лише насіннєву картоплю, а й товарну та чипсову. Також цьогоріч ввели ноу-хау для регіону — картоплю на зрошенні.

Тут мало хто поливає. Але війна навчила нас, що необхідно більше отримувати з гектара і відходити від ризиків. Ризики в північній зоні дуже великі для овочівництва. Тому ми ще торік спробували поливати близько 50 га і побачили різницю у врожайності 10-12 т/га. Цьогоріч ми вже поливали 200 га, — пояснив він.

Зауважує, що зі зрошенням картопля точно буде маржинальна.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову “Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі та організаціям водокористувачів” №1110.

Президент України підписав Закон “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”, який було ухвалено парламентом 22 лютого 2022 року. Загалом, процес розробки, обговорення та прийняття документа тривав понад два роки.

Відновлення зрошення забезпечить сталий розвиток сільськогосподарської галузі у Південному регіоні та реалізацію аграрного потенціалу всієї країни.

Раніше Landlord повідомляв, що Мінагрополітики пропонує зменшити вартість складової електроенергії у тарифі на воду для потреб аграріїв під зрошення сільськогосподарських земель. Для цього пропонується внести зміни в діючу систему тарифів на електроенергію для промисловості та вартість послуг з розподілу електричної енергії.

На Вінниччині, у селі Лісове, Іван Юкал вирощує один з найдорожчих горіхів світу – пекан. Цьогоріч фермер закладає сад цієї нішевої культури.

Після тривалого періоду цінової стабільності картопля в Україні почала поступово дорожчати.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...