Новини    26 жовтня 2023 19:13

Держава забезпечить підтримку фермерів для розвитку зрошувальних систем

Для отримання бюджетної дотації документи необхідно подати до Мінагрополітики до 20 листопада. 

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову “Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі та організаціям водокористувачів” №1110.

Бюджетні дотації надаватимуться товаровиробникам для реконструкції наявних та/або будівництва нових меліоративних систем з використанням зрошення дощуванням або крапельного зрошення, а також організаціям водокористувачів для відновлення помпових станцій.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Дотацію надаватимуть на проведення робіт із реконструкції наявних та/або будівництва нових систем, за введені в експлуатацію меліоративні системи, зокрема з використанням дощування або краплинного зрошення (трубопроводи, гідротехнічні споруди тощо); придбання техніки та обладнання (дощувальна техніка, помпове обладнання і запчастини до них) або краплинне зрошення вітчизняного виробництва.

Кошти товаровиробникам надаватимуть на безповоротній основі:

  • у розмірі до 25% вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до проєктної документації, але не більш як 13 250 грн на 1 га оброблюваних угідь для зрошення дощуванням без урахування вартості поливної техніки та обладнання для поливу;
  • 25 300 грн на 1 га оброблюваних угідь для зрошення дощуванням з урахуванням вартості поливної техніки та помпового обладнання;
  • 24 500 грн на 1 га оброблюваних угідь для крапельного зрошення з урахуванням вартості обладнання для крапельного зрошення та помпового обладнання вітчизняного виробництва.

Організаціям водокористувачів бюджетна дотація надаватиметься для відновлення, реконструкції, модернізації, капітального ремонту помпових станцій, що введені в експлуатацію після відповідних робіт. Дотація надаватиметься на безповоротній основі в розмірі до 50% від вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до проєктної документації.

Для отримання бюджетної дотації документи необхідно подати до Мінагрополітики до 20 листопада.

Нагадаємо, шляхом придбання шести фронтальних дощувальних машин у Придніпровському кластері (“Придніпровський край”) компанії “Кернел” збільшили землі під поливом на 600 га.

Президент України підписав Закон “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”, який було ухвалено парламентом 22 лютого 2022 року. Загалом, процес розробки, обговорення та прийняття документа тривав понад два роки.

Відновлення зрошення забезпечить сталий розвиток сільськогосподарської галузі у Південному регіоні та реалізацію аграрного потенціалу всієї країни.

Раніше Landlord повідомляв, що Мінагрополітики пропонує зменшити вартість складової електроенергії у тарифі на воду для потреб аграріїв під зрошення сільськогосподарських земель. Для цього пропонується внести зміни в діючу систему тарифів на електроенергію для промисловості та вартість послуг з розподілу електричної енергії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...