Новини    08 вересня 2022 20:54

Експорт молочки поступово покращується

Динаміка експорту за всі місяці війни нестійка, зростання експорту стабільне тільки по маслу та сиру

Згідно з даними експертно-аналітичної служби Спілки молочних підприємств України, наприкінці літа логістика експорту молочних продуктів в цілому налагодилася.

Обсяг експорту молока і вершків незгущених продовжив зростати (серпень до липня +33%), так само як і молока і вершків згущених (+32%), молочної сироватки (+32%), масла (+23%).

На тому ж рівні залишився експорт кисломолочних продуктів. Обсяг експорту сирів за місяць додав зовсім незначно, і він зараз у 2,5 раза менший за обсяг сиру, який завозиться в Україну.

Водночас за висновками експертів, динаміка експорту за всі місяці війни нестійка, зростання експорту стабільне тільки по маслу та сиру. У березні-серпні обсяги вивезення масла зросли більш ніж у 5 разів, до 2,1 тисячі тонн, а сиру у 10 разів. Зараз сиру і масла вивозиться вже більше, ніж у довоєнні місяці.

Нагадаємо, кількість пропозицій, розміщених на платформі продовольчої безпеки, вже перевищує тисячу. Серед основних продуктів – крупи, сиро-молочна продукція, соняшникова олія тощо.

Закупівельні ціни на молоко у світі ростуть рекордними темпами. Так, за даними IFCN, світова комбінована ціна на молоко у квітні 2022 року була найвищою за всю історію моніторингу (з 1996 року) і склала 59,7 євро./ц (жир-4%, білок-3,3%).

В нинішній ситуації експортноорієнтованими продуктами залишається сухе молоко, молочна сироватка, казеїн та вершкове масло.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Кількість пропозицій, розміщених на платформі продовольчої безпеки, вже перевищує тисячу. Серед основних продуктів – крупи, сиро-молочна продукція, соняшникова олія тощо.

Попри ускладнену логістику, в травні загальний експорт молока і згущених вершків склав 1,87 тис. тонн, що на 44% більше ніж у квітні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...