Понад 1,2 млн т української пшениці законтрактовано на експорт у жовтні. Цей показник може бути більшим, якщо Україні вдасться покращити логістику. Проте поки що в жовтні прогнозується логістичний колапс, оскільки розгорнеться збір кукурудзи і її пропозиція зросте, вважають експерти аналітичного центру сільгоспкооперативу “ПУСК”.
Про це йдеться у повідомленні Всеукраїнської Аграрної Ради.
“Наразі трейдери стримують контрактацію пшениці, оскільки очікують вал кукурудзи, який може призвести до логістичного колапсу. Одеські порти працюють нестабільно, постачання вагонами до порту Ізмаїл тепер неможливі, лише до порту Констанца. Увага імпортерів, якщо йдеться про ЄС, переключилася на постачання зерна в листопаді-грудні.
Контракти укладають переважно на фуражну пшеницю: на неї є певний попит з боку європейських імпортерів, зростає попит з країн Азії. Проте більшість ключових експортерів тримає ціну на продовольчу пшеницю”, — зазначають фахівці.
Стеж за новинами в зручному форматі: Підпишіться на наш Twitter
Умовні ціни на фуражну пшеницю знаходяться в діапазоні $192-197 за тонну. Індикативи по продовольчій пшениці становлять $210-212 за тонну, реальних угод по ній мало. Ціни на умовах СРТ Дунайські порти — $165-170. У найближчий тиждень суттєвих цінових коливань на ринку пшениці не очікується, вважають у ПУСК.
Нагадаємо, світовий імпорт продовольства в 2023 році сягне $1,98 трлн, що на 1,5% перевищить рекордний показник 2022 року.
Читайте також: Китай законтрактував великий обсяг української кукурудзи
За підсумками 11 місяців 2022/23 МР Україна експортувала 26,6 млн т кукурудзи, з яких 64% припадає на відвантаження зерновим коридором. Показник на 11% перевищує експорт зернової за аналогічний період попереднього сезону (24,0 млн т).
У 2023 році світове виробництво зернових ООН збільшилося на 1% і досягло 2813 млн т, повідомили в Продовольчій та сільськогосподарській організації (ФАО).
Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% упродовж наступного десятиліття. Про це зазначили в прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-203.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!