Новини / Думки     12 грудня 2017 12:51

Експерт з експорту


Після збору врожаю турбота будь‑якого сільгоспвиробника — продати зерно за найвищою ціною та у найвигідніший спосіб. Зберігання й транспортування тут — ключові слова. Далеко не у всіх є умови для цього, особливо якщо мова йде про експорт. Розрахувати логістику — теж завдання непросте. Багато аграріїв просто не мають такого досвіду. А група компаній «Агростудіо», яка майже 10 років працює на українському ринку, його має. Спеціалісти цієї компанії знають: як би не залежали аграрії від клімату, людський, а точніше експертний, чинник може компенсувати природні втрати.

«Агростудіо» — це своєрідна сільськогосподарська студія, яка виконує завдання різної складності й пропонує під ключ рішення, що та як чинити з урожаєм. Компанія має свої елеваторні потужності, транспорт, зв’язки з найбільшими зернотрейдерами й аналітичні можливості, що допомагають будь‑якому клієнту на всьому ланцюжку процесу — від укладення валютного контракту до доставки продукції кінцевому покупцеві. Крім того, «Агростудіо» сама є виробником зернових, що робить її експертом широкого профілю — у вирощуванні, зберіганні та реалізації.

На сьогодні компанія співпрацює з найбільшими транснаціональними трейдерами та їх представництвами в Україні, а також здійснює прямі постачання зерна на ринки Польщі, Прибалтики, країн Близького Сходу, Африки, Азії.

Група компаній «Агростудіо» реалізує великі партії кукурудзи, пшениці, сої на умовах DAP термінали портів Одеси, Миколаєва, а також здійснює постачання в Польщу, Угорщину, Білорусь і країни Прибалтики. Крім транспортування насипом «Агростудіо груп» також експортує товар фурами в біг-бегах по 1 т, контейнерами насипом, або в мішках по 50 кг.

«Розуміючи всі труднощі експортної діяльності, завдяки набутому досвіду, наше першочергове завдання — зробити з аграрія досвідченого експортера, що знається на світових цінах і тенденціях ринку зернових, і не в останню чергу з нашою допомогою, реалізувати його товар за найвигіднішими цінами», — наголошує Олександр Якубін, директор «Агростудіо груп».

Свій курс

До складу «Агростудіо Груп» входить елеваторний комплекс, збудований 2013 року в Чернігівській області. Його поточна сушильна потужність становить 1000 т на добу, а зберігальна — 35 000 т. За добу комплекс може відвантажити 14 залізничних вагонів і 1000 т в автофурах.

Індивідуальні схеми

Кожному виробнику зернових компанія пропонує індивідуальний алгоритм співпраці: умови контракту, обов’язки експедитора, парк зерновозів і вагонів. Останнє особливо актуально, бо багато зернотрейдерів в Україні не мають такого привілею, як свої вагони.

Однак не вагонами й навіть не кораблями відрізняється «Агростудіо груп» від інших компаній. У той час як трейдери купують зернові тільки в порту, й за доставку туди продукції й оформлення документів платить аграрій, «Агростудіо» може купувати продукцію як в порту, так і безпосередньо в сільгоспвиробника — тобто прямо з лану, зерносховища, елеватора.

Компанія має всі умови для продажу на умовах FOB (Free On Board), тобто доставляє товар у порт і вантажить на вказане покупцем судно, бо працює практично з усіма мультинаціональними компаніями й самостійно формує свої кораблі в портах.
Компанія здійснює всю логістику: автомобільну — від господарства до залізниці, залізничну, перевалку й повне оформлення документів. Таким чином, «Агростудіо груп» обслуговує весь логістичний ланцюжок завдяки не лише власному транспортному парку, а й штату кваліфікованих спеціалістів — аналітиків, експедиторів, лаборантів, юристів, логістів, водіїв.

Експерти компанії постійно здійснюють моніторинг ціни на ринку, стежать за динамікою продажів у світі, орієнтуючись на Чиказьку товарну біржу, аналізують курсові зміни. Завдяки цьому «Агростудіо груп» провадить успішні форвардні контракти.
«Допомагаючи аграрію в експорті, нашу діяльність можна розподілити на такі етапи, — розповідає Олександр Якубін:

• консультативні послуги з ціновою й аналітичною інформацією внутрішнього і зовнішнього ринку зернових та олійних;

• постійна присутність на локальному ринку, а також на ринках закордонних країн, що дозволяє аграрію обрати для себе найприйнятніший спосіб збуту свого товару;

• логістична складова для швидкого й оперативного транспортування товару до покупців. До групи компаній «Агростудіо» також входять компанії-експедитори для забезпечення залізничних відправок;

• документарний, фінансовий супровід експортного контракту від початку й до його завершення.

Завдяки такій співпраці ми стаємо ближчими до аграріїв, намагаємося допомогти здобути не лише нові знання, а й розширити географію збуту українського збіжжя. Наша компанія завжди рада новому партнерству й можливим взаємовигідним відносинам».

Зерно досвіду

Багаторічний досвід «Агростудіо груп» накопичила не лише в передовій логістиці, а й у власному виробництві. Компанія вирощує та експортує зернові й олійні культури.
Торгова частина групи представлена окремими компаніями в Україні та Польщі, які експортують зернові й олійні культури, пшеничне та житнє борошно. Також «Агростудіо» торгує з країнами Європи, Азії, Близького Сходу, Африки та Республікою Білорусь.

Як у виробництві, так і в логістиці «Агростудіо груп» найбільше представлена в північній Україні — Чернігівській і Сумській областях, де має свої пункти перевалювання з автотранспорту у вагони, — а також у Київській і Житомирській областях. Хоча зерно закуповує по всій території України.

Нині компанія опановує ринок Польщі — експортує у цю країну зернові на умовах DAT (Delivered At Terminal). Продукцію за кордон везуть вагонами, далі перевантажують на польські машини‑зерновози, які й доставляють її кінцевим споживачам по всій Польщі. Основні позиції — пшениця, кукурудза та соя. Крім безпосередньо логістичних і торговельних послуг команда професіоналів у рослинництві й агробізнесі з «Агростудіо груп» надає сільгоспвиробникам аналітичні послуги. Радить коли, що та як краще продавати й пропонує найвигідніші ціни.

НА ЗАВЕРШЕННЯ…

Наприкінці 2017 року хочеться побажати всім учасникам українського ринку зернових не здаватися, розвиватися, опановувати нові продукти та напрями діяльності. В агробізнесі багато залежить від природи й погоди, але є ще безцінний людський чинник, здатний здолати будь‑які перешкоди.