Новини / Аналітика     19 листопада 2022 11:08

Екперти спрогнозували ціну яєць до новорічних свят


Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) прогнозує ціни на курячі яйця 65 гривень за десяток до новорічних свят.

Про це Українським Новинам повідомила аналітик УКАБ Світлана Литвин.

“Протягом останніх 2 тижнів ціни на курячі яйця стабілізувалися і знаходяться на рівні 73,92 грн за 10 штук. В найближчій перспективі (близько 2 тижнів) очікуємо початок процесу поступового зниження ціни до більш комфортного для українського споживача рівня близько 65 гривень за 10 штук і, швидше за все, ціна зафіксується на цьому рівні до новорічних свят”, – сказала вона.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Литвин зазначила, що основним фактором, що призвів до такого значного зростання цін, стало скорочення поголів’я курей-несучок в промислових підприємствах.

“Так, на початку війни деякі підприємства в умовах невизначеності частково призупинили інкубаційні процеси для вирощування молодої птиці. Через це поголів’я курей-несучок тимчасово скоротилося і обсяги виробництва зменшилися. Це ще й збіглося з сезонним скороченням пропозиції від домогосподарств населення. Однак промислові підприємства вже розпочали відновлювати поголів’я птиці, що поступово приведе до стабілізації ситуації”, – зазначила вона.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України уклало Меморандум із Асоціацією “Союз птахівників України”. Документ спрямований на те, щоб стабілізувати ціни на курячі яйця та не допустити перевищення оптово-відпускних цін реалізації від рівня, за якими яйця постачаються до торговельних мереж.

Антимонопольний комітет України розпочав дослідження причин збільшення цін на курячі яйця у вересні – жовтні 2022 року. Як зауважують в Комітеті, навіть з огляду на всі тяжкі економічні наслідки війни, стрімке підвищення цін на курячі яйця (приріст вартості яєць у вересні 2022 року, порівняно з червнем 2022 року, становив близько 54%) може не мати об’єктивних причин.

У Міністерстві агрополітики прогнозують стабілізацію цін на яйця в листопаді. У відомстві пояснили, що зростання цін вплинуло кілька факторів, зокрема сезонність та бойові дії, через які частина підприємств припинила або значно скоротила свою діяльність.

Водночас експерти продовольчого ринку прогнозують, що вартість яєць перестане рости у січні 2023 року, але до цього часу ціни на популярний продукт підскочать мало не до 70 гривень за десяток.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також