Новини / Кооперативи     22 січня 2022 09:45

ДПЗК входить у дефолт

Як з’ясувала ЕП, держава не планує рятувати підприємство, а в Офісі президента підтримали дефолтний сценарій

Державна продовольчо-зернова корпорація може сплатити лише 9% потрібно суми виплати за китайським кредитом, що означає її дефолт. Про це йдеться у статті Економічної правди.

П’ятниця, 21 січня, є останнім днем для переказу корпорацією наступного траншу за кредитом китайського ексімбанку. Погасити платіж необхідно 96,4 млн дол., але на рахунках ДПЗКУ, за даними ЕП, є лише близько 23 млн дол. – чверть потрібної суми.

При цьому компанія планує виплатити Китаю ще менш – 8,8 млн доларів. Це означає, що ДПЗКУ входить у стан дефолту. Як з’ясувала ЕП, держава не планує рятувати підприємство, а в Офісі президента підтримали дефолтний сценарій, який автоматично відкриває державну гарантію.

Теоретичний шанс на порятунок у держкорпорації є, адже за умовами кредиту існує десять додаткових днів, щоб закрити платіж. Проте тоді починає діяти штрафна санкція і умови змінюються.

Тож у разі дефолту є два сценарії: держава оплатить або черговий платіж за кредитом, або доведеться сплачувати залишок кредиту – 900 млн дол. та відсотки за ним. Якщо відсоткова ставка становитиме 5%, додатково до тіла кредиту додається 160 млн дол. відсотків.

Отже, мова йде про борговий тягар перед Китаєм на понад мільярд доларів. Співрозмовник ЕП в Мінфіні пояснив, що до можливого дефолту ДПЗКУ почали готуватися ще з 2017 року, і закладали в бюджет кошти на виконання гарантійних зобов’язань.

Зокрема, у бюджеті на 2022 рік закладено достатньо коштів на виплати за зернову корпорацію – 6,9 млрд грн. Однак грошей не вистачить, якщо Пекін вимагатиме повернути всю суму – понад 1 млрд дол. або 28 млрд грн. Імовірно, в такому разі український уряд буде домовлятися з кредитором про виплати протягом дії договору, тобто до 2027 року.

Нагадаємо, народний депутат «Слуга народу», голова підкомітету з питань місцевих податків і зборів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів Мар’ян Заблоцький заявив, що ДПЗКУ має припинити своє існування.

Раніше Landlord повідомляв, що колишній керівник ДПЗКУ визнав провину в розтраті. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Матеріали по темі

Кооперативи        12 квітня 2022 14:50

Агрохолдинг Harvest Holding почав посівну

Кооперативи        11 квітня 2022 19:31

Астарта “переїжджає” на Кіпр