Новини    20 листопада 2022 17:04

До уваги аграріїв: стало відомо про нову шахрайську схему “грантової допомоги” – деталі

Номер, з якого зафіксовано дзвінки: 0501072669. Фіктивна електронна пошта — Min.apk.grant@gmail.com

Міністерству аграрної політики та продовольства України стало відомо про нову схему, через яку шахраї під приводом “грантової програми” намагаються виманити в аграріїв їхні кошти.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, аграріям пропонують заповнити заявку на отримання допомоги та покупку техніки. Проєкт позиціонується під патронатом Світового банку. Фермерам повідомляється, що, за умовами програми, вони повинні підрахувати орієнтовну вартість необхідної їм техніки, сплатити певний внесок, після якого їм на рахунок надійде повна оплата від Світового банку.

Номер, з якого зафіксовано дзвінки: 0501072669. Фіктивна електронна пошта — Min.apk.grant@gmail.com (перелік не вичерпний).

Мінагрополітики офіційно повідомляє, що жодних листів із пропозицією взяти участь у тій чи іншій програмі не надсилає, як і не робить жодних дзвінків.

Участь у всіх програмах державної та міжнародної підтримки для аграріїв на сьогодні можлива виключно через Державний аграрний реєстр (ДАР: dar.gov.ua) або через «Дію» (diia.gov.ua) для грантових програм на розвиток садівництва і теплиць.

У Мінагрополітики нагадали, що наразі офіційно діють такі програми:

  1. Проєкт урядової програми “єРобота” щодо розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства (подати заявку можна тут) та тепличного господарства (подати заявку тут).
  2. Програма з надання фермерам допоміжної техніки для завантаження та розвантаження рукавів (реалізує Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН — ФАО). Найближчим часом буде оголошено про прийом заявок через Державний аграрний реєстр.

Покрокова інструкція з реєстрації та користування платформою ДАР — за посиланням: https://bit.ly/DAR_registry.

Нагадаємо, на Львівщині викрито групу осіб, які під виглядом продажу зерна заволоділи 16 млн грн.

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) прогнозує ціни на курячі яйця 65 гривень за десяток до новорічних свят.

У 2022 році українські аграрії сіють на 20-30% менше озимих культур у порівнянні з минулим роком.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...