Новини / Рослинництво     19 листопада 2022 10:07

Аграрії зменшують посіви озимини на 30% – Сольський


У 2022 році українські аграрії сіють на 20-30% менше озимих культур у порівнянні з минулим роком.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в інтерв’ю DW.

“На момент вторгнення рф фермери мали засіяні землі і певний запас добрив і палива. Тому ми максимально відсіялися в тих умовах, які були, попри проблеми з кредитами, дизелем, цінами, з логістикою, неможливістю реалізувати вирощене. За це треба віддати належне фермерам. Але всі ці проблеми відображаються на посівах озимини. Вони сіють на 20-30% менше, аніж торік”, – сказав він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Сольський наголосив, що чим довше триватиме війна, тим менше буде зерна в Україні і тим більше загострюватимуться глобальні проблеми із зерном. За його словами, торішнє зерно вже майже повністю експортоване.

Міністр додав, що за прогнозом Мінагрополітики цьогорічний урожай мав становити 65 -67 млн т зернових і олійних культур.

“Через погоду ми зменшимо трохи цей прогноз. Це приблизно саме те, на що ми можемо розраховувати. Враховуючи, що для споживання нам потрібна одна четверта від зібраного. Тому для експорту залишиться ще дуже і дуже багато”, – зазначив очільник Мінагрополітики.

Читайте також: У цьому сезоні не стоїть питання про заробітки для сільгоспвиробників – ВАР

Нагадаємо, через війну в Україні велика кількість аграрних підприємств вже змінила або зараз змінює спеціалізацію. Одні культури вже не вирощуються, їх замінили інші.

Міністерство аграрної політики та продовольства України прогнозувало, що цієї осені українські сільгосптоваровиробники скоротять посівні площі зернових майже на третину проти показників минулого року. 

За прогнозами найменший врожай у 2022 році українські фермери отримають з пшениці, соняшнику та ячменю, оскільки значна частина вирощування цих культур знаходиться безпосередньо у регіонах, що страждають від окупації та бойових дій.

Також раніше в НААН розповіли, як фермерам проводити посівну в умовах війни.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також