Новини / Аналітика     16 травня 2024 20:03

До 2050 року дві третини м’яса та молока замінять альтернативні продукти

Якби Європа перейшла на альтернативні білки, на континенті можна було б звільнити територію, еквівалентну розміру Франції

Вже до 2050 року альтернативні білки можуть витіснити дві третини м’яса та молочних продуктів у Європі, передає newfood.

Згідно з дослідженням британської екологічної благодійної організації та аналітичного центру Green Alliance, альтернативна білкова промисловість може стати ключем до значного скорочення землекористування в десяти європейських країнах — Данії, Франції, Німеччині, Італії, Нідерландах, Польщі, Румунії, Іспанії, Швеції і Великої Британії.

Британці вважають, що на планеті недостатньо землі для того, щоб продовжувати виробляти м’ясо та інші продукти тваринного походження традиційним для нього способом.

Водночас виробництво альтернативних білків може компенсувати потребу у споживанні значної частини молока та м’яса.

За умови високого рівня впровадження інновацій альтернативні білки витіснять приблизно дві третини м’яса та молочних продуктів, які споживаються в Європі, до 2050 року.

Це зменшить залежність від імпорту та звільнить землю, яка може створити простір для дикої природи.

Зауважується, якби Європа перейшла на альтернативні білки, на континенті можна було б звільнити територію, еквівалентну розміру Франції.

Читайте також: Лабораторне м’ясо згодом стане доступне абсолютно усім

Харчові компанії Nature’s Fynd, Ÿnsect, Nobell Foods та PLANET A FOODS очолили рейтинг FoodTech 500 – перший у світі список найбільш інноваційних та піонерських стартапів, які працюють над створенням більш сталої та справедливої ​​продовольчої системи.

Першим у глобальному рейтингу є Nature’s Fynd – чиказький харчовий технологічний стартап, який вирощує поживний білок нетваринного походження під назвою Fy™. Інгредієнт народився в результаті дослідження, проведеного для NASA щодо штаму грибка, знайденого в гейзерах Єллоустоунського національного парку, під назвою Fusarium strain flavolapis. У січні минулого року Nature’s Fynd представив перші у світі йогурти на основі грибків, а до цього  випустив вершкові сири й “вулканічне” м’ясо, які продають в американських мережах Sprouts and Whole Foods.

Новини за темою:  Теплий четвер з місцевими грозами: яка погода чекає Україну 22 травня

Стартап підтримує потужний пул інвесторів, зокрема Джефф Безос, Білл Гейтс, Альберт Гор.

Ÿnsect також завоювала FoodTech 500, яка є одним зі світових лідерів у виробництві натуральних білків із комах. Компанія зі штаб-квартирою у Франції раніше залучила 155 млн євро фінансування, і, можливо, годуватиме інноваційними стравами жителів Європи.  Принаймні, таку можливість уже отримали британці.

Своєю чергою, Meati Foods займає шосту позицію у рейтингу FoodTech 500 та є третім найінноваційнішим у світі стартапом, що займається виробництвом їжі. Компанія уже доволі гучно заявила про себе на ринку альтернативної їжі. Зокрема, вона створила м’ясне філе з міцелію. Під час запуску передзамовлення на “курячі” їх розкупили менш ніж за 24 години. Цільне м’ясо Meati з ферментованого міцелію структуроване як звичайні шматки тваринного аналога. Воно містить 18 г повноцінного білка та незначну кількість жиру.

Тоді як дев’ятий у рейтингу – Nobell Foods – ще один стартап, який фінансує інвестиційний підрозділ Білла Гейтса. Загальний обсяг фінансування стартапу перевищує $100 млн. Компанія спеціалізується на “програмуванні” соєвих бобів для виробництва молочного білка – казеїну. З нього вже вдалося створити веганську моцарелу та сир чедер, які плавляться як справжній тваринний сир.

Нарешті закриває десятку лідерів FoodTech 500 німецький стартап PLANET A FOODS, який розробив процес бродіння, що перетворює побічні продукти на інгредієнти вищої цінності – пальмову олію та какао. Як сировину компанія використовує патоку (що є відходами від виробництва цукру). Патока живить олійний штам дріжджів, здатний виробляти, наприклад, еквівалент какао-масла.

Нагадаємо, майбутнє м’яса – не в промислових фермах чи відгодівельних комплексах. Майбутнє – це скоріше завод для вирощування, де клітини беруться з ембріонів і культивуються у курячу грудку, стейк чи омара лише за кілька тижнів.

Новини за темою:  ЄС і Велика Британія завдали нового удару по «тіньовому флоту» РФ: під санкціями вже 342 судна, десятки компаній і країн-партнерів Кремля

Піонер в галузі виробництва культивованих морепродуктів, компанія Finless Foods готується випустити на ринок свою першу асортиментну позицію — рослинний тунець.

Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також