Новини / Ринок землі     21 грудня 2022 09:02

До 19 січня аграріям необхідно зареєструвати майнові права на землю, отриману під час війни


В аграріїв залишилося менш як місяць на реєстрацію права користування ділянками, отриманими під час воєнного стану.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА, пише Kurkul.com.

Відповідно до закону №2698-IX до 19 січня наступного року необхідно здійснити державну реєстрацію речових прав на сільськогосподарські земельні ділянки, отримані в користування за спрощеною процедурою строком до 1 року на період дії воєнного стану згідно з законом №2145-IX.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як зазначається, мова про земельні ділянки, що перебувають на праві постійного користування у фермерів та які передані в оренду іншим аграріям на період війни, а також ділянки щодо яких було укладено договори про передачу права землекористування.

Не потрібно реєструвати право оренди комунальних с/г земель, які були укладені за спрощеною процедурою без проведення земельних аукціонів з територіальними громадами.

Нагадаємо, власники земельних ділянок в Україні можуть отримувати від держави субсидію. Державна програма з виплати субсидій розрахована виключно на землі сільськогосподарського призначення, зареєстровані у Державному земельному кадастрі та Державному реєстрі майнових прав.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також