Новини / Фінанси     08 листопада 2022 12:14

Субсидія на землю під час війни: яку компенсацію можна отримати за кожний гектар


Власники земельних ділянок в Україні можуть отримувати від держави субсидію. Заявки приймаються до 15 листопада через Державний аграрний реєстр. Сума виплати для всіх однакова – 3100 грн на гектар землі, але не більше ніж 372 тис. грн в одні руки.

У Координаційному центрі надання правової допомоги розповіли, що заявки на земельні субсидії приймаються з 1 вересня 2022 року. Державна програма з виплати субсидій розрахована виключно на землі сільськогосподарського призначення, зареєстровані у Державному земельному кадастрі та Державному реєстрі речових прав.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Одержувачами субсидій на землю під час війни можуть стати фізичні та юридичні особи, які є громадянами України, обробляють не менше 1 та не більше 120 га земель сільськогосподарського призначення та відповідають таким критеріям:

  • є суб’єктами судових процедур банкрутства і які перебувають у стадії ліквідації;
  • не притягувалися до кримінальної відповідальності та не мають незнятої чи непогашеної судимості та/або не перебувають у розшуку;
  • до них не застосовувалися спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України “Про санкції”;
  • станом на дату подання заявки зареєстровані, але фактично не перебувають і не ведуть свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території України або на територіях, включених до затвердженого Мінреінтеграції переліку громад, розташованих у районі проведення військових (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
  • немає заборгованості перед бюджетом;
  • не ведуть господарську діяльність біля Російської Федерації і республіки Білорусь;
  • є керівниками та/або бенефіціарними власниками, які вчинили корупційні чи пов’язані з корупцією правопорушення.

Якщо всі вищевказані критерії дотримано, власник землі може до 15 листопада заповнити заявку на субсидію через Державний аграрний реєстр і незабаром отримати перші виплати.

Нагадаємо, “Сімейні молочні ферми” отримали майже мільйон гривень за програмою єРобота. Перші гранти  за програмою “єРобота” отримали і садівники. Вже почали надходити кошти на рахунки фермерських господарств з Чернівецької та Київської областей.

Також у цілому за 2022-й рік станом на сьогодні 34 379 аграріїв залучили кредитів на 66 млрд 832 млн грн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також