Новини / Фінанси     22 лютого 2019 13:05

Держдопомога фермерам: кому та на скільки уряд збільшив дотації

Кабінет міністрів України підняв розмір допомоги та розширив спектр підприємств для отримання державної підтримки. Зокрема, зросли дотації на утримання корів та з’явилося часткове відшкодування коштів підприємствам, які будують комплекси з переробки та зберігання зернових.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Зросли дотації на утримання корів. Відтепер фермери двічі на рік за одну тварину отримуватимуть замість 750 – 900 грн. Також с/г компанії та приватні підприємці мають змогу подати свою кандидатуру для участі в державній програмі з підтримки вирощування молодняку ВРХ, зокрема, й закупленого.

Метою цієї програми держпідтримки став розвиток українського тваринництва. Насамперед, покращення генетичного потенціалу худоби та стимулювання до росту галузі, йдеться в постанові Кабміну.

ЧитайтеРинок землі, держдотації та боротьба з рейдерством – що обіцяють аграріям кандидати в президенти

Крім того, серед нових напрямків фінансової підтримки АПК – будівництво, ремонт і реконструкція приміщень для зберігання та переробки зернових. Відтепер бізнес може розраховувати на часткове державне відшкодування при будівництві зерносховищ.

Річ у тім, що сьогодні в Україні спостерігається дефіцит потужностей для зберігання зерна. Сумарний обсяг зернових, з урахуванням олійних культур, який потрібно зберігати та переробляти, – понад 90 млн тонн. Проте наразі склади та елеватори одночасно можуть зберігати менше половини – 42 млн тонн зерна. Додатково можна залучити потужності для зберігання ще максимум 20 млн тонн продукції.

Тому уряд запланував 2019-го на 5% збільшити кількість зернових складів і сховищ. Для цього – запустив систему з підтримки товаровиробників і аграріїв, які будуватимуть елеватори.

Як раніше повідомляв Landlord, аферисти розсилають фермерам фейкові листи від Мінагрополітики про отримання дотацій. Шахраї розсилають заражені вірусом листи на електронні адреси, обіцяючи аграріям фінансову допомогу. У Мінагрополітики просять не відкривати подібні повідомлення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також