Новини / Політика     18 лютого 2019 12:41

Ринок землі, держдотації та боротьба з рейдерством – що обіцяють аграріям кандидати в президенти

З 44 зареєстрованих кандидатів у президенти України 70% так чи інакше зачіпають питання агросектору – від ринку землі до відновлення виробництва с/г техніки та збільшення квот на безмитні поставки продукції до ЄС. Обов’язковим елементом більшості передвиборних програм є обіцянка нарощення підтримки аграріїв. Деякі політики пропонують збільшити розмір дотацій, інші – полегшити й спростити систему кредитування.

Про це повідомляє Фокус.

Незалежно від розміру аграрної складової в програмі практично всі кандидати висловили свою позицію щодо ринку землі.

Юлія Тимошенко, яка раніше була категорично проти, сьогодні не має однозначної позиції щодо продажу угідь та заявляє про важливість контролю над сівозмінами. Володимир Зеленський виступає за «прозорий ринок землі», але не наводить конкретики його реалізації. Роман Безсмертний та Андрій Садовий за продаж угідь. Натомість категорично проти Руслан Кошулинський та Олег Ляшко. Юрій Дерев’янко та Анатолій Гриценко допускають припинення дії мораторію за виконання певних умов: наповнення кадастру, захисту права власності та доступу фермерів до фінансування.

Читайте7 тис. державних ділянок зареєстровано для участі в земельних аукціонах

Юрій Бойко: пропонує землю – селянам, а ринок землі винятково після всеукраїнського референдуму; для підтримки фермерів обіцяє налагодити вигідні умови кредитування, повернути відшкодування ПДВ, збільшити держдотації та посилити боротьбу з рейдерством.

Анатолій Гриценко: пропонує аграріям систему держпідтримки, при цьому дотації обіцяє виділяти винятково невеликим фермерським господарствам (наскільки невеликим – не вказав); розширити митні можливості для експортерів; боротися з рейдерством та заборонити продаж лісів за кордон.

Володимир Зеленський: обіцяє боротися з вирубкою Карпат та ввести «економічний паспорт українця», на рахунках якого будуть зберігатися кошти, отримані в результаті роботи на землі.

ЧитайтеХто, як і за скільки зможе купити землю в Україні

Олег Ляшко: обіцяє платити по 5 тис. грн. на корову, називає фермерів – основою аграрного успіху країни, тому планує боротися з рейдерством, незаконною вирубкою лісів і регулювати ціни на продукти.

Петро Порошенко: заявляє, що потрібно відкрити ринок землі через високу корупційну складову на ньому, однак підписав закон про продовження мораторію. Обіцяє залучити інвестиції в агросектор та збільшити експорт.

Андрій Садовий: обіцяє налагодити систему доступних кредитів для купівлі землі та стимулювати розвиток виробництва с/г техніки. Планує започаткувати програми для розвитку сіл і молоді у віддалених від міст регіонах.

Юлія Тимошенко: обіцяє підтримувати невеликі фермерські господарства; ввести єдиний податок на гектар угідь, контролювати сівозміни та технології обробітку.

Як раніше повідомляв Landlord, кадастрова мапа, інвентаризація резервних земель, наповнення реєстру майнових прав та вигідні шляхи фінансування фермерів здатні активізувати ринок землі. Ці кроки викладені в дорожній карті Всеукраїнської аграрної ради. Крім того, чи не найважливішим питанням є фінансування. Адже аграрії мають розуміти, скільки коштів їм потрібно на оренду/купівлю землі, її обробіток та де їх отримати на вигідних умовах.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також