Новини    17 травня 2022 11:04

Канада готова допомогти експортувати зерно Чорним морем

Канада готова відправити кораблі до європейських портів, щоб допомогти експортувати українську пшеницю

Канада готова відправити вантажні судна до портів Румунії та сусідніх країн, щоб допомогти Україні доставити пшеницю до Африки та Близького Сходу, повідомила 16 травня міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі після зустрічі G7.

Джолі сказала:”Ми займаємось цим питанням і наразі знаходимось на етапі його вирішення. Це внесок Канади у великій місії. Ми повинні переконатися, що заблоковані запаси будуть відправлені у світ”

Про це повідомляє The Globe and Mail.

Читайте також: USDA зменшив прогноз виробництва пшениці в Україні на 35%, кукурудзи – вдвічі

Група семи попередила нещодавно, що війна в Україні розпалює глобальну продовольчу та енергетичну кризу, яка загрожує бідним країнам, і необхідні термінові заходи для розблокування зернових складів.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, яка приймала зустріч дипломатів G-7, сказала, що війна стала “глобальною кризою”.

“До 50 мільйонів людей, особливо в країнах Африки та Близького Сходу, загинуть у найближчі кілька місяців, якщо не будуть знайдені шляхи розблокування українського зерна”, – попередила вона.

Україна є одним із найбільших у світі виробників пшениці та соняшникової олії, багато країн, у тому числі Ліван та Бангладеш, покладаються на відвантаження.

Раніше Микола Сольський на конференції G7 розповів про основні засади діяльності Організації країн-експортерів зернових, яку запропонував створити Зеленський.

Нагадаємо, єдиною країною, яка погодилась прийняти вантаж вкраденого з окупованих територій України зерна виявилась Сирія.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...