Новини    16 березня 2018 12:30

Через відсутність експорту огірки з теплиць впали в ціні


Тепличні огірки від низькі вітчизняних виробників відпускаються сьогодні по ціні 19-28 гривень за кілограм, в залежності від сорту продукції. Про це повідомляє портал «Інфо-Шувар». За даними матеріалу, фахівці ринку прогнозують ще нижчу ціну у квітні, коли на ринок з огірком вийдуть дрібні виробники. Коли в минулому році в середині травня український огірок був принаймні в 1,5 рази дорожчим.

«Ситуація, яка склалась сьогодні на ринку тепличного огірка , шокувала українських виробників. Сезон розпочався лише місяць тому, а проблеми з продажами вже стоять дуже гостро. Маючи серйозні експортні амбіції на старті, сьогодні тепличні комбінати вимушені продавати свій врожай лише на внутрішньому ринку. Доступ до інших країн закритий через дуже низькі зовнішні ціни», – йдеться у матеріалі.

За даними порталу, сьогодні українські тепличні комбінати пропонують огірок «Естафета» та «Атлет» по 27 – 28 гривень за кілограм, ціни на гладенький огірок обвалились до 19-20 гривень за кілограм. На гуртових ринках країни ціни на огірок «Естафета» та «Атлет» опустились до 29-30 гривень за кілограм, а гладенький огірок взагалі пропонується по 20-23 гривень за кілограм.

За словами продавців, ціни назовні сьогодні навіть нижчі від внутрішніх. Експортери готові сьогодні закуповувати український огірок «Естафета» по 20-21 гривень за кілограм, закупівельні ціни на гладенький огірок взагалі формуються в діапазоні 14-16 гривень за кілограм.

«За останні два сезони українські «тепличники» зробили суттєвий крок вперед у розвитку експортних напрямків, якщо раніше майже весь огірок продавався до Білорусі , то тепер саме країни ЄС стали головними партнерами українських виробників. За весь 2017 рік Україна експортувала близько 4,8 тонн огірка, загальна вартість експорту склала $5,31 млн. З цього обсягу майже 60% було відправлено до країн ЄС, насамперед до Польщі, Естонії, та Латвії», – нагадали в «Інфо-шувар».

Та додали, що вже другий рік поспіль Польща стає головним зовнішнім покупцем українського огірка, в цю країну в 2017 році було відправлено більше ніж 2,2 тис. тонн продукції, загальною вартістю $3,25 млн. В Білорусь в минулому році було відправлено близько 1,8 тис. тонн продукції вартістю $1,44 млн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...