Новини / Інвестиції     25 лютого 2023 15:07

Білл Гейтс купив акції пивоварної компанії Heineken Holding


Білл Гейтс придбав 3,8% акцій однієї з найбільших пивоварних компаній світу — нідерландської Heineken Holding.

Про це пише Bloomberg.

Мільярдер купив 6,65 млн акцій як приватна особа і ще 4,18 млн акцій через свій фонд. Акції оцінюються у €848,2 млн ($902 млн) за ціною закриття торгів на 17 лютого.

Зазначається, що Гейтс придбав частку в той самий день, коли Fomento Economico Mexicano SAB оголосив про продаж частини своєї частки в Heineken за €3,7 млрд. Минулого тижня Femsa, відомий мексиканський оператор мережі магазинів Coca-Cola, оголосила про плани продати свою частку в Heineken після проведення стратегічного аналізу.

Фонд Білла та Мелінди Гейтс також інвестував у нідерландського онлайн-продавця продуктів Picnic BV і володіє 1,34% акцій місцевого виробника добрив OCI NV.

Нагадаємо, компанія Білла Гейтса Breakthrough Energy Ventures (BEV) інвестувала в стартап Rumin8, який розробив технологію скорочення викидів метану у тваринництві.

Гейтс останніми роками неабияк захопився пошуком перспективних харчових стартапів для інвестицій. На його думку, галузь альтернативних протеїнів зменшить кліматичну кризу.

Інвестиції отримала компанія Nature’s Fynd, яка ферментувала за допомогою грибів рослинний білок Fy. У 2021 році компанія отримала дозволи регуляторних органів і зараз продає веганські котлети до сніданку на Whole Foods Market.

Мільярдер фінансував також виробництво клітинного м’яса Upside Foods. Цей стартап одним із першим відмовився від використання у технології надзвичайно вартісної фетальної бичачої сироватки.

Ще 226 млн доларів отримав виробник рослинного м’яса Motif FoodWorks. Він створив білок HEMAMI, який надає продуктам справжній м’ясний смак. Аналоги свинини, курятини та яловичини прогнозовано з’являться на ринку вже цього року.

Білл Гейтс – американський мільйонер і філантроп, один з найбагатших людей світу. Останнім часом переймається проблемами клімату, генної інженерії в сільському господарстві та відновлюваної енергетики. Його інвестиції у ці галузі становлять мільярди доларів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також