Новини / Аналітика     16 липня 2019 12:31

Майбутнє за генною інженерією: Білл Гейтс обирає роботу в агро

Білл Гейтс розповів, яку б роботу він обрав сьогодні, якби перебував лише на злеті своєї кар’єри. Засновник Microsoft вказав на три індустрії, за якими сьогодні стоїть майбутнє людства: штучний інтелект, відновлювана енергетика та біотехнології, зокрема генна інженерія в сільському господарстві.

Про це повідомляє BusinessViews.

Штучний інтелект

Білл Гейтс вважає, що завдяки впровадженню штучного інтелекту продуктивність виробництва може збільшитися вдвічі.

Читайте: На Дніпропетровщині діють 38 СЕС. Унікальні проекти області

За даними Bloomberg, розробники штучного інтелекту за рік можуть заробити близько 1 млн доларів. Ресурс наводить топ-10 найбільш високооплачуваних професій у галузі штучного інтелекту у США минулого року:

Відновлювана енергетика

Білл Гейтс відзначив, що у світі зростає попит на чисту енергію. За даними Bloomberg, у 2018 році у відновлювану енергетику було зроблено понад $332 млрд інвестицій:

Окремо аналітики Bloomberg  розглянули країни, де в зелені проєкти інвестовано понад 2 млрд доларів. Серед них відзначено і Україну, в якій інвестиції у відновлювану енергетику у 2018 р. становили майже $2,5 млрд.

Біотехнології

Біотехнології – це новий сегмент економіки, який невпинно зростає. За прогнозами дослідницької компанії Grand View Researcher, у найближчі 6 років світовий ринок біотехнологій зросте вдвічі – до понад $700 млрд у 2025 р. Компанії, що займаються біотехнологіями, приносять великі прибутки своїм акціонерам.

Останніми роками Фонд Білла Гейтса інвестує у розвиток генної інженерії в сільському господарстві. Великі надії науковці покладають на технології CRISPR, які дозволяють фермерам із країн, що розвиваються, вирощувати сільгоспкультури більш продуктивно. Отже, в глобальному сенсі, вони покликані допомогти людству подолати бідність і голод.

Серед проєктів, які фінансував Білл Гейтс, було розроблення оксфордськими вченими поліпшених сортів рису. За допомогою методу редагування генів та інших інструментів науковці Оксфорду змогли створити сорти, які дають більший врожай і потребують менше води.

Landlord раніше повідомляв про те, що у США тестують нову технологію редагування генів картоплі. Урожайність збільшиться на 20%.

Технології        10 години тому

Робот збирає малину 20 годин на добу: вчені скеровують штучний інтелект на допомогу ягідникам

У Норвегії міжнародна група дослідників працює над створенням робота для збирання малини. Поки що технологія потребує суттєвого доопрацювання, проте вчені розраховують запустити в дію першу серію роботів уже через 2 роки.

Про це повідомляє EastFruit.

Експерт робототехніки Мартин Столен 3 роки тому створив у США компанію Fieldwork Robotics і отримав від британців близько 1 млн євро субсидії для розроблення агророботів. Зараз він у співпраці з групою дослідників з Вищої школи Вестланда HVL (Høyskolen på Vestlandet) організовує відділення цієї компанії в Норвегії.

Читайте: 1 тис. гривень за кілограм: як вирощують австралійських раків в Україні

Група вже розробила робота на платформі, котрий може рухатися вздовж рядів кущів малини і збирати ягоди. Маніпулятори для збору ягід розташовані на штанзі на різній висоті. Зазвичай у подібних машинах для розпізнавання овочів і фруктів застосовують 3D-камери, але для цієї функції підходить звичайна оптична камера, оскільки червоні ягоди легко відрізняються від зеленого листя і коричневих пагонів.

Коли робот виявляє стиглу ягоду, маніпулятор переміщається на відповідну позицію, яка може розташовуватися на відстані 2–8 см від ягоди. За допомогою додаткової камери на самому маніпуляторі робот акуратно знімає ягоду і кладе її в ящик.

Недоліки технології, які потребують доопрацювання:

  • процес вимагає певного часу: тоді як людина може зірвати ягоду за кілька секунд, робот це робить майже за 15 с;
  • поки що після проходу робота необхідно ще кілька людей, щоб зібрати пропущені їм ягоди.

Але є суттєві переваги:

  • на платформі розташовані 4 маніпулятори, які досягають більшої висоти, ніж людська рука;
  • робот може працювати 20 годин на добу;
  • у повністю роботизованому господарстві один оператор може контролювати роботу 10 роботів.

Мартин Столен відзначив, що для того, щоб застосування технології стало рентабельним, йому потрібно ще 2 роки для остаточного її доопрацювання.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Кембриджі створили агроробота, який збирає салат айсберг. 

Поділися

Технології        29 липня 2019 08:33

У Кембриджі створили агроробота, який збирає салат айсберг  ВІДЕО

У Кембриджському університеті (Велика Британія) створили агроробота Vegebot, який на основі штучного інтелекту може визначати ступінь дозрівання салату айсберг і зрізати стиглі качани, не залишаючи зайвого листя.

Про це повідомляє Delo.

Збирання таких культур, як салат айсберг, до сьогодні все ще не підлягало автоматизації, вимагаючи ретельної людської праці. І ось інженерам із Кембриджського університету вдалося навчити машину – на зображеннях культури, а також на реальних зразках у лабораторних умовах – ідентифікувати дозрілі плоди і збирати їх.

Читайте: Одне з найбільш забруднених пластиком місць у світі: фото Філіппін, що шокує

За словами розробників, при тестуванні робота-фермера отримано «вражаючі результати ідентифікації з частотою успішної локалізації 91%».

Поки що Vegebot працює не так швидко й ефективно, як людина: на встановлення ступеня зрілості салату йому потрібно 32 секунди. Проте штучний інтелект здатний до навчання, і надалі такі технології допомагатимуть вирішувати проблему дефіциту робочої сили в агро.

Landlord раніше повідомляв про те, що у Східному Китаї запустили агроробота з підтримкою 5G.

Поділися

Фінанси        17 липня 2019 16:23

Білл Гейтс спустився на третю сходинку в рейтингу найбагатших людей світу – Bloomberg

Білл Гейтс жодного разу не спускався нижче другого місця за семирічну історію індексу мільярдерів Bloomberg. Статус другої найбагатшої людини світу він втратив 16 липня, коли його випередив президент групи компаній LVMH Бернар Арно.

Про це повідомляє Bloomberg.

70-річний президент Louis Vuitton Moët Hennessy Бернар Арно вийшов на рекорд у вівторок, довівши свій чистий капітал до $107,6 млрд. Таким чином, він випередив Білла Гейтса більш ніж на $200 млн. Лише у 2019 р. Арно додав близько $39 млрд до своїх статків, що є найбільшим індивідуальним приростом серед 500 осіб у рейтингу Bloomberg.

Читайте: Майбутнє за генною інженерією: Білл Гейтс обирає роботу в агро

Очолює список мільярдерів засновник Amazon Джефф Безос. Чистий прибуток Безоса цього року зріс до $125 млрд – і це навіть попри розлучення, яке зробило його колишню дружину Маккензі четвертою найбагатшою жінкою світу.

Як відзначає агентство, засновник Microsoft міг би залишатися найбагатшою людиною у світі, якби не його благодійна діяльність. Він пожертвував понад $35 млрд Фонду Білла і Мелінди Гейтс.

Як повідомляв Landlord, французький бізнесмен Бернард Арно, найбагатша людина в Європі, минулого місяця приєднався до Джеффа Безоса та Білла Гейтса у найпрестижнішому у світі клубі мультимільярдерів зі статками $100 млрд.

Поділися

Технології        20 травня 2019 11:02

Нонсенс: в агросекторі Китаю бракує робочої сили. Фермери переходять на безпілотну техніку

Дрони, самохідні трактори та іншу новітню безпілотну техніку, створену на основі штучного інтелекту, починають впроваджувати на основних зернових базах Китаю. У цьому виникла гостра потреба, оскільки багато фермерів зіткнулися з браком робочої сили в сільській місцевості.

Про це повідомляє AgroXXI.

Молоді китайці все більше обирають працю в місті, тому багато зерновиробників країни опинилися перед проблемою нестачі працівників на сільських фермах.

Читайте: Як живе фермер у Польщі: 430 га землі, 30 працівників і приціл на ріпак

У зв’язку з цим Мінсільгосп Китаю розпочав випробування ефективності безпілотного сільського господарства: на 11 фермах, які займаються вирощуванням зернових культур, впроваджуватимуть безпілотну техніку нового покоління.

Зокрема на фермі Хунвей у провінції Хейлунцзян на північному сході Китаю, яка є головною територією виробництва рису в країні, безпілотна техніка вже виконує роботи на рисовому полі площею майже в 11 га. Агродрони використовуватимуть як на рівнині, так і на горбистій місцевості для  вирощування різних культур – від рису, пшениці та овочів до бавовнику, фруктів і тютюну. Управляються вони навігаційною супутниковою системою Китаю BeiDou.

До створення безпілотної техніки для інтелектуального і високоточного землеробства Міністерство залучило низку дослідницьких інститутів. Такі машини, як самохідні трактори, сівалки, комбайни та техніка для внесення добрив, були розроблені з використанням передових технологій і штучного інтелекту.

Повідомляється, що тестування процесу автоматизації сільського господарства на цих фермах триватиме до 2025 р., щоб визначити слабкі місця технології і знайти рішення.

Загалом рівень механізації вирощування і збирання врожаю в Китаї до кінця 2018 р. становив 67%. У Китаї зростає кількість агрохолдингів, які зацікавлені в безпілотному АПК, щоб вирішити проблему браку робочої сили в сільській місцевості й одночасно провести модернізацію виробництва.

Landlord раніше повідомляв про те, як впроваджують IT-технології в компанії «Агро-Регіон», яка стала лідером аграрної галузі України.

Поділися

Технології        30 березня 2019 11:12

Робот зрізає огірки гарячим лезом: нова розробка для овочівників ФОТО

Нідерландська компанія Beltech готує запустити у виробництво робота для збирання огірків у теплицях. Крім швидкості роботи, його ключовою перевагою є запобігання розвитку інфекцій і цвілі на рослинах, оскільки збір урожаю відбувається за допомогою нагрітого леза.

Про це повідомляє HortiDaily.

В умовах браку й подорожчання робочої сили в сільському господарстві штучний інтелект може бути рішенням, яке дозволить зробити підприємство ефективнішим.

Кілька років тому нідерландська компанія з Ейндговена та частина компанії One of A Kind Technologies розпочали розробляти робота для збирання огірків. Цей проект не вдалося реалізувати через зміни з боку замовника, проте дослідники Beltech не полишили ідею.

Читайте: Колишній індійський агробізнесмен став найщедрішим мільярдером за межами США

Робота створили, зараз його вдосконалюють і планують продати розробку приблизно через 2 роки. Наразі компанія Beltech шукає партнерів, які допоможуть із фінансуванням проекту.

Тепличному підприємству під час піку збору врожаю огірків потрібно 120 працівників, щоб обробити площу 10 га, – роз’яснює Річард Віаль (Richard Vialle), співзасновник One of A Kind Technologies. Пропонований компанією робот не лише мінімізує затрати робочої сили, а й має інші, не менш важливі переваги: ризик розвитку вірусів і цвілі, які переносяться в теплицях з робітниками, при застосуванні  штучного інтелекту стає кардинально меншим. Завдяки цьому потрібно менше пестицидів.

 «Це означає, що витрати знижуються, виробництво стає більш стійким, а прибуток на квадратний метр зростає», – підкреслює Річард Віаль.

За даними, отриманими в теплиці за допомогою камер і датчиків робота, виробники можуть робити прогнози щодо урожаю. Датчики здійснюють 3D-сканування рослин, тож виробник отримує чітку візуалізацію стану пагонів, листя і самих плодів. Розроблений робот зрізає огірки зі стебла за допомогою гарячого леза, щоб запобігти інфекції.

Створений прототип робота здатний до самонавчання. Це означає, що чим більше робот збирає огірки, тим краще він це робить. Розроблена модель функціонує щодня, починаючи з червня 2018 р. У короткостроковій перспективі програмне забезпечення буде оновлено новим алгоритмом. За словами розробників, наступний крок для робота – це сортування огірків на високому рівні.

Landlord раніше повідомляв про те, що нідерландський виробник огірків J. і P. Crienen запровадив на своєму підприємстві автоматизоване пакування продукції. Спеціально під потреби компанії було розроблено робота, який безперебійно працює вже близько півроку. Упаковка 4 тис. огірків за годину стала реальністю.

Поділися
Показати ще