Bayer завершив будівництво першої черги насіннєвого заводу на Житомирщині, яке розпочалось ще у вересні 2023 року, повідомив генеральний директор ТОВ “Баєр” Олівер Гірліхс, передає Latifundist.
Ми інвестуємо $60 млн у наш насіннєвий завод на Житомирщині. Ми закінчили першу чергу заводу, вартість якої близько $35 млн. Це зокрема установка сушарки. Вже розпочалося будівництво другої черги, яка включає монтаж додаткового обладнання для виробництва зеленої енергії. 98% енергії, яку споживатиме завод, буде зеленою. Природного газу не буде. Обладнання вже замовлене, виготовляється і буде дуже скоро готове, — зазначив Гірліхс.
Друга черга заводу передбачає збільшення потужності приймання кукурудзи, наразі Bayer закуповує додаткове обладнання. Також компанія інвестує в будівництво двох сховищ тривалого зберігання, перше вже будується.
Ми продовжуємо експортувати насіння з 2021 р. і збільшуємо обсяги. У нас немає проблем з площами для виробництва насіннєвої кукурудзи, бо у нас налагоджена робота з надійними партнерами вже багато років. Зі зрозумілих причин попит на кукурудзу в Україні дещо знизився, тому експорт для нас зараз важливий. Це і податки до бюджету, — зазначив Олівер Гірліхс.
У компанії виникали складнощі на кордоні, але не критичні, тому що продукція Bayer не псується через ці затримки.
Раніше ми розповіли, що німецький фармацевтичний та агрохімічний концерн Bayer AG інвестує 60 мільйонів євро у розвиток свого заводу з виробництва насіння кукурудзи у с. Почуйки, що на Житомирщині.
Інвестиції спрямують на будівництво додаткової насіннєвої сушарки, закупівлю сучасного польового обладнання, розширення складських приміщень та будівництво двох бомбосховищ на території заводу для безпеки працівників.
Додаткові інвестиції допоможуть розширити потужності заводу для задоволення внутрішнього попиту на насіння кукурудзи та суттєво зміцнять експортні позиції України на світовому ринку.
Ми з Україною. Так було до початку війни – а відтоді – тим більше. Bayer активно працює в Україні протягом багатьох років і відданий країні, її людям і фермерським громадам, – наголосив голова відділу зв’язків з громадськістю, науки та сталого розвитку концерну Матіас Бернінгер.
Бернінгер був частиною делегації малого бізнесу на чолі з віцеканцлером Робертом Габеком під час візиту в Україну. Делегація, до складу якої також входив Олівер Гірліхс, керуючий директор Bayer Україна, обговорила прихильність Німеччини країні та її народу, а також можливості економічного партнерства. Це була перша ділова делегація німецького уряду в Україні з початку війни.
Перед повномасштабною війною компанія зробила значні інвестиції у розмірі близько 200 мільйонів євро, щоб налагодити виробництво насіння кукурудзи через мережу кваліфікованих українських фермерів і завод з переробки насіння в Почуйках. Завод був урочисто відкритий у 2018 році, на ньому працює близько 100 постійних співробітників і близько 250-300 сезонних працівників. Bayer зі своїм заводом є одним із найбільших інвесторів у регіоні. Його податки складають близько 25% бюджету місцевої громади.
3 квітня віцеканцлер і міністр економіки Роберт Габек прибув до Києва з бізнес-делегацією, обговорили шляхи підтримки українського війська та економіки. Окрім реконструкції та співпраці в енергетичній сфері, мовиться також про інвестиції німецьких компаній – зокрема фармацевтичної та агрохімічної групи Bayer
Водночас Bayer продовжує діяльність у рф, проте не інвестує у розвиток, також повідомили у пресслужбі компанії.
Довідка. Bayer AG – німецьке акціонерне товариство, засноване 1863 року. Штаб-квартира розташована у Леверкузені. Напрями діяльності: виробництво пластмас, ліків, засобів захисту рослин, фарб, лаків. Співробітниками компанії, серед іншого, були винайдені такі препарати як аспірин та героїн.
В Україні компанія розпочала роботу з 1992 року. Близько 700 професійних співробітників працюють для того, щоб представити інноваційні продукти та знання про них для українських споживачів. “Байєр” в Україні представлений такими напрямами: фармацевтичний підрозділ, підрозділ безрецептурних препаратів та аграрний підрозділ.
Нагадаємо, наглядова рада Bayer AG призначила Білла Андерсона генеральним директором компанії, на посаду він заступить з 1 червня 2023 року.
Українській аграрній компанії Kernel присвоєна оцінка “B” згідно з інвестиційним рейтингом CDP (Carbon Disclosure Project). Це на дві позиції вище, ніж у 2021 році.
Венчурні інвестиції в аграрні та харчові технологічні стартапи упродовж 2022 року різко скоротилися. На це повпливало зростання відсоткових ставок, капітальних витрат та виникнення питань щодо бізнес-моделей окремих проєктів галузі.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!