Новини / Ринок землі     18 листопада 2019 09:17

Бахматюк розповів, скільки землі планує викупити і де візьме на це гроші

Олег Бахматюк, компанія якого обробляє один із найбільших земельних банків в Україні, поділився своїм баченням перспективи ринку землі, а також власними планами щодо придбання угідь, які зараз орендує Укрлендфармінг.

Про це повідомляє strana.ua.

Власник Укрлендфармінгу Олег Бахматюк відповів на запитання, що стосуються запровадження ринку землі в Україні.

Ціна землі

На думку бізнесмена, на першому етапі середня ціна угідь становитиме від 1000 до 1500 доларів за гектар:

«У Вінниці вона може бути і 42 000 гривен. А на півдні, де посушливий клімат, менше. Потім, якщо буде ринок, ціна почне зростати».

Скільки людей відразу продадуть паї

Олег Бахматюк вважає, що за перший рік після відкриття ринку свої земельні ділянки продадуть не більше 10-15% українців. Його думка базується на аналізі когорти людей, у яких Укрлендфармінг орендує землю:

«Взагалі, за нашою статистикою, 65% тих, хто нам здає в оренду землю, – це люди, які живуть у місті або взагалі за кордоном. 35% – ті, хто живуть у селі. У тих, хто живе в місті, сильніший мотив продавати. У того, хто в селі, – менший. Але в першу чергу почнуть продавати найбідніші. Решта будуть чекати на хорошу ціну».

Скільки землі планує викупити Укрлендфармінг?

За словами Олега Бахматюка, на початковому етапі він збирається придбати у власність приблизно 100 тис. га, тобто п’яту частину свого земельного банку. Для купівлі землі залучатиме позиковий зовнішній капітал.

Купівля землі іноземцями

Олег Бахматюк стверджує, що іноземні громадяни повинні мати право купувати землю в Україні, хоча зізнається, що йому, як капіталісту це невигідно. Проте, як експерт, він вважає, що «ринок повинен бути максимально ліберальним, щоб люди отримали максимальну ціну за свої паї».

Читайте: Яким має бути аграрій: цитати з агроісторій Landlord

За оцінками власника Укрлендфармінгу, інтерес до придбання української землі в іноземців є:

«Безумовно. В першу чергу – це американці. На другому місці – це китайці. На третьому місці – Близький Схід: Саудівська Аравія, Катар. Ми на Близькому Сході одні з домінантних гравців, нас там усі знають. Тому інтерес є. Далі йдуть Японія і Корея. Потім Європа».

Чи зможуть іноземці зайти на ринок землі в Україні через українські агрохолдинги

На думку Олега Бахматюка, вітчизняні агрокомпанії викуплять ту частину сільгоспугідь, яку вони орендують. Щодо решти землі її нинішні орендарі зацікавлені в приході великих покупців, які зможуть зібрати воєдино значні земельні масиви і продовжити здавати їх в оренду тим же сільгоспвиробникам, котрі орендують і зараз.

«У цьому плані українські агрохолдинги і можуть співпрацювати з великими інституційними гравцями, які зацікавлені в купівлі української землі саме як в інвестиціях», – наголосив експерт.

Landlord раніше повідомляв про те, як готуються до відкриття ринку землі власники найбільших агрохолдингів України – купуватимуть угіддя чи продовжуватимуть орендувати.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також