Новини    02 листопада 2023 16:23

Атакуючи українські порти, росіяни за місяць знищили 280 тис. т зерна

Атаки росії на українські порти та зернову інфраструктуру знищили понад 280 тис. т зерна за місяць, цього достатньо, щоб прогодувати більше мільйона осіб протягом року,

За минулий місяць під час атак російських окупантів на українські порти, було знищено 280 тис. т зерна, повідомила пані посол Великої Британії в ООН Барбара Вурвод, передає УНН.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вурвод заявила, що рф має припинити вторгнення в Україну, а припинення атак залишається єдиним способом для захисту глобальних продовольчих ринків.

Росіяни створили власну версію зернового коридору в окупованому Бердянську. Через місцевий порт вони вивозять зерно, яке вкрали в захоплених населених пунктах південної частини України.

Атаки росії на українські порти та зернову інфраструктуру знищили понад 280 тис. т зерна за місяць, цього достатньо, щоб прогодувати більше мільйона осіб протягом року, — зазначила пані посол.

Раніше Міністерство оборони Великої Британії опублікувало відео зі своїми коментарями про застосування новітньої російської ракети у війні проти Україні. Зазначається, що Кремль “застосовує своє найкраще озброєння проти українського сільського господарства”.

Нагадаємо, британський премєр Ріші Сунак зауважив, що за два місяці масованих атак по елеваторах і портах України, росіяни на третину зменшили її спроможність експортувати аграрну продукцію.

Раніше Туреччина заявила, що протягом місяця після припинення зернової ініціативи в результаті бомбардувань було пошкоджено 220 тисяч тонн зерна, яких було достатньо, щоб прогодувати 810 тисяч людей протягом року.

Нагадаємо, глибоководні порти України приймають два судна для відправки 20 тисяч тонн пшениці в Єгипет та Ізраїль, мовиться у повідомленні пресслужби Мінагрополітики.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...