Новини / Інвестиції     23 лютого 2022 12:38

Астарта інвестує понад $14 млн у зведення сучасного силосу для зберігання цукру

Введення в експлуатацію об’єкту заплановане на липень 2023 року

У 2022 році Агропромхолдинг Астарта розпочинає реалізацію проєкту з будівництва найбільшого в Україні складу безтарного зберігання цукру, загальною місткістю 60 тис. тонн, на Наркевицькому цукровому заводі. Заплановані інвестиції у розмірі $14,6 млн, повідомляє пресслужба компанії.

У процесі будівництва будуть впроваджені унікальні для України технологічні рішення, щоб створити оптимальні умови для тривалого зберігання цукру і збереження його первинної якості.  Зокрема, проєктом, який розробляють німецькі проєктанти, передбачено прогресивну конструкцію плити силосу, що дозволить суттєво зменшити залишки цукру після вивантаження місткості.

Введення в експлуатацію об’єкту заплановане на липень 2023 року.

Як зазначив директор департаменту цукрового виробництва Астарти В’ячеслав Ужва, у Європі такого роду склади – звичайна річ, але в Україні таких складських приміщень для зберігання цукру недостатньо.  Наявність такого складу дасть можливість також оптимізувати логістичні витрати, підтримувати високу якість виробленої компанією продукції та реалізовувати її в альтернативній тарі.

Довідка. Астарта – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який з 1993 року працює у сфері цукрового та сільськогосподарського виробництва.
Основна діяльність агропромхолдингу полягає у вирощуванні буряку, зернових і олійних культур, виробництві високоякісного цукру та супутньої продукції (меляса та сухий гранульований жом), а також молока і м’яса. Сім високотехнологічних елеваторних комплексів компанії розташовані у Полтавській, Хмельницькій та Вінницькій областях.

Нагадаємо, агропромхолдинг Астарта-Київ розпочав зведення першого елеваторного комплексу у Чернігові.

У вересні 2021 року стало відомо, що Астарта-Київ почав реалізацію нового інвестиційного проєкту з глибокої переробки сої.

Раніше агрофірма Лист-Ручки, яка входить до складу агропромислового холдингу Астарта-Київ, здійснила поставку першої партії органічної сої до Німеччини.

Також повідомлялось, що підприємства агропромхолдингу Астарта у 2021 році  перерахували до бюджетів всіх рівнів 1,6 млрд грн податків та зборів. У 2021 році Астарта виробила 340 тис. тонн цукру з цукрового буряку та імпортованого тростинного цукру-сирцю.

Анна Лиса

Читайте також