Новини    06 липня 2021 17:11

АСТАРТА експортувала першу партію органічної продукції на ринок ЄС

Агрофірма «Лист-Ручки», яка входить до складу агропромислового холдингу «АСТАРТА-КИЇВ», здійснила поставку першої партії органічної сої до Німеччини

Агрофірма «Лист-Ручки», яка входить до складу агропромислового холдингу «АСТАРТА-КИЇВ» і спеціалізується на вирощуванні органічної продукції, експортувала свою першу партію. Угода на постачання органічної сої була укладена з німецькою переробною компанією «Агріпротеїн ГмбХ» (Agriprotein GmbH). Про це повідомляють у пресслужбі «АСТАРТА».

Відповідно до умов контракту якість поставленої продукції була підтверджена у два етапи:

  • до підписання контракту перші зразки сої були відібрані та перевірені європейською лабораторією Galab (Німеччина), яка підтвердила органічне походження продукції та її високу якість;
  • другий етап перевірки відбувся вже після отримання замовником продукції, у ході якого органічний статус сої знову був підтверджений.

Агрофірма «Лист-Ручки», яка розташована у Гадяцькому районі Полтавщини, перейшла на технології органічного землеробства у 2017-му — це був третій, підсумковий рік перехідного періоду. У 2020-му статус органічного виробництва підрозділу «АСТАРТА» був офіційно підтверджений міжнародним сертифікатом «Органік Стандарт».

Читайте: Капітал танцює під дудку таланту

Під час перехідного періоду в «Лист-Ручки» змінили технології обробітку та сівозміну, не застосовували хімічних засобів захисту рослин. Для роботи за новими стандартами була закуплена окрема техніка, в тому числі спеціальні борони для механічного обробітку полів від бур’янів, аерації ґрунту та дрібнення кірки.

У сезоні–2021 загальна площа земельного банку компанії під органічною продукцією становить 1817 га, а в органічній сівозміні — соя, просо, гірчиця, соняшник, кукурудза та озима пшениця. 30% посівних площ, за умовами ведення органічного землеробства, засіяні бобовими культурами та багаторічними травами, які відновлюють ґрунт та насичують його азотом.

Наразі, як повідомили у пресслужбі, у планах «АСТАРТА-КИЇВ» сертифікація органічної продукції за стандартами Bio Suisse (Швейцарія) та USDA NOP (США), що надасть можливість розширити географію експорту.

Загалом, за даними Федерації органічного руху України, площа українських угідь, на яких ведеться сертифіковане органічне виробництво, наразі становить понад 420 000 га.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що група компаній «Астарта» спростувала звинувачення АМКУ у ціновій змові

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...