Новини / Аналітика     27 січня 2023 15:31

Антирекорд: у січні кількість виходу з портів українських суден з продовольством упала до мінімуму


Упродовж січня кількість виходів суден із українських портів трималася на рівні 2,7, тобто в середньому це було по 2-3 кораблі в день – це один із найнижчих показників за всі місяці існування “зернової ініціативи”.

Про це повідомляє Мінагрополітики.

Такий показник зумовлений штучним блокуванням роботи зернового коридору з боку російських інспекторів.

“Однак за останні дні, станом на кінець січня, ситуація погіршується і добова кількість суден впала до 2,5. Це антирекордний показник”, – наголосили в міністерстві.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Попри це, середній тоннаж відправок на одному судні в січні зберігся на рівні 37 тис. тонн, що є найкращим показником за час роботи коридору. Але на загальну кількість відправок у січні це позитивно не вплинуло. Так, коридором за перший місяць нового року виїхало лише 2,4 млн тонн збіжжя, тоді як у вересні та жовтні це було понад 4 млн тонн”, – звітують у міністерстві.

Пшениці у січні відправлено 540 тис. тонн, з них до Африки – 61 тис. тонн.

Всього Україна вже відправила в рамках зернової ініціативи 675 суден із вантажем в 18,4 млн тонн. Частка Африки становить 2,3 млн тонн, Азії – 5,1 млн тонн, Європи – 7,5 млн тонн, Близького Сходу – 3,4 млн тонн.

Нагадаємо, за 25-ий тиждень роботи “зернового коридору” з 16 по 22 січня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 894 тис. т агропромислової продукції, що на 82% більше відвантажень даним каналом тиждень тому. При цьому кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, була така сама – 19 одиниць.

Показники цього тижня демонструють істотне пожвавлення експорту. Як відомо, українські експортери за 24-ий тиждень роботи зернового коридору (9-15 січня) відправили з морських портів 491 тис. т агропромислової продукції, що на 20% менше відвантажень тижнем раніше.

За 23-ий тиждень роботи зернового коридору з 2 по 8 січня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 611 тис. т агропромислової продукції, що на 35% менше відвантажень даним каналом тиждень тому. При цьому кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, становила 16, що на 9 одиниць менше попереднього тижня.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також