Новини / Ринок землі     17 грудня 2019 10:02

Антикорупція: реєстр фермерів запрацює на Волині з січня 2020

Уже в січні 2020 року запрацює в пілотному режимі електронний реєстр фермерів у шести областях. Про це під час презентації проєкту на Волині повідомив Роман Граб, радник Міністра економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Подробиці презентації повідомляє пресслужба Волинської ОДА.

Інформаційна кампанія, випробування програмного забезпечення й інформаційного менеджменту та реєстрація в громадах. Такими будуть, за словами Романа Граба, перші кроки пілотування проєкту фермерського реєстру, що стартуватиме на Волині з січня 2020.

Основна мета нововведень – антикорупційний запобіжник, що зведе до мінімуму контакт аграріїв з чиновниками й, відповідно, виключить людський фактор при прийнятті рішень.

Фермерам запровадження електронного реєстру допоможе відстежувати рішення влади, що їх стосуватимуться, вважає Світлана Мишковець, заступниця голови Волинської ОДА. Аграрії, за її словами, зможуть «бути в курсі будь-яких ініціатив профільного міністерства, що впроваджуватимуться, бо там буде уся інформація щодо програм, проектів відображатиметься, а документи можна буде подавати онлайн».

Електронний реєстр фермерів, або як його ще називають, Аграрний реєстр, покликаний найперше допомогти сільгоспвиробникам отримати підтримку, яка їм передбачена земельною реформою, підкреслив Роман Граб.

Читайте: Ринок землі відкриє фермерам стандартизовані кредити – Укргазбанк

Радник міністра економіки повідомив: урядовці намагаються створити базу даних,  що об’єднає дані з Держгеокадастру,  Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав, Реєстру тварин та інші. «Так держава використовуватиме цю інформацію, аби зрозуміти для кого вона працює, а аграрій – аби полегшити собі життя і не ходити у різні установи, отримувати різні довідки, а в перспективі подавати заявки на отримання цільової держпідтримки, –  пояснив Роман Граб.

На Волині пілотування електронного реєстру фермерів відбуватиметься в трьох об’єднаних територіальних громадах: Мар’янівській, Голобській та Зимненській.

Загалом же по Україні пілотних областей шість: Полтавська, Черкаська, Одеська, Львівська, Миколаївська та Волинська.

Очікується, що пілотування триватиме до березня 2020, після чого Уряд збирається поширити досвід на всю країну.

Landlord раніше повідомляв, що про запровадження електронного фермерського реєстру розповідав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також