Новини / Політика     20 листопада 2019 12:26

З 1 грудня у 6 областях стартує наповнення фермерського реєстру – Висоцький

Тарас Висоцький, виступаючи на Українському форумі агробізнесу, розповів про законодавчі ініціативи щодо врегулювання земельних відносин і про системні зміни в АПК, які наразі впроваджує уряд. Одне із нововведень – це створення фермерського реєстру.

Про це Тарас Висоцький написав на своїй сторінці у Фейсбук.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький проінформував, що на початку грудня на засіданні Кабінету Міністрів буде внесений закон щодо створення гарантійного фонду кредитів для сільгоспвиробників.

«Суть інструменту полягає в тому, що фонд гарантування від імені держави бере на себе покриття частини ризиків банку в разі дефолту фермера-позичальника за кредитом, наданим цим банком. Це знижує рівень ризиків для банків і спрощує доступ малого і середнього агробізнесу до банківських позик», – пояснює заступник міністра.

За словами Тараса Висоцького, фонд стане одним із інструментів підтримки малих і середніх фермерів у період відкриття ринку землі в Україні.

Читайте: Як стати законодавцем трендів в агро – Петро Мельник

Серед системних змін в українському агросекторі Тарас Висоцький відзначив створення фермерського реєстру. Його наповнення стартує з 1 грудня у шести пілотних областях України.

Як повідомляв Landlord, аби спростити фермерам доступ до кредитування для придбання сільгоспземлі, уряд переглядає вартість кредитів, обіцяючи ставку в гривні 3–5%.

Читайте також

Матеріали по темі