Новини / Фінанси     27 листопада 2019 11:22

Ринок землі відкриє фермерам стандартизовані кредити – Укргазбанк

Запуск ринку землі дозволить створити для фермерів стандартизовані банківські кредитні продукти під заставу землі.

Про це заявив директор департаменту корпоративного бізнесу Укргазбанку Олександр Існюк під час круглого столу «Ефективні моделі фінансування агросектору за підсумками 2019 року», організованого «Фінансовим клубом».

«Фермер, який має 500 гектарів, тисячу чи півтори тисячі, для банку, з точки зору працевитрат, є одним і тим самим профілем. Пакет документів для аналізу плюс-мінус є тим самим. І щоб виконати певні плани, простіше видати кредити на великі суми великому бізнесу. Як дрібному фермеру отримати кредит? І як банку знайти із ним спільну мову? Виходом із цієї ситуації може бути стандартизований продукт, в якому будуть ключові фінансові параметри. Одним із ключових моментів буде те, що земля є ліквідним активом, є ліквідною заставою», – розповів Олександр Існюк.

Читайте: Аграрна самооборона: кіровоградські фермери взяли до рук зброю, аби захиститися від рейдерів

На етапі ухвалення закону про обіг земель сільськогосподарського призначення важливо визначити, який буде вироблений в Україні механізм відчуження і реалізації землі у випадку дефолту позичальника.

«У Польщі ціна землі від 3 до 10 тисяч євро, і коли в польського фермера відбувається дефолт, земля є настільки цінним активом для нього, що він продасть все інше, а не землю. І коли земля у нас стане активом, банк зможе швидко її реалізувати, тоді можна створювати продукт, тоді можна робити програму для фінансування невеликих аграріїв», – зазначив він.

Як повідомляв Landlord, щоб спростити фермерам доступ до кредитування для придбання сільгоспземлі, уряд переглядає вартість кредитів і розробляє механізми підтримки аграріїв (планують, що ставка в гривні становитиме 3–5%).

На фото: Олександр Існюк,
директор департаменту корпоративного бізнесу Укргазбанку

Читайте також