Новини / Аналітика     25 січня 2023 20:54

Аналітики прогнозують здешевлення яєць весною

Виробники яєць поступово нарощують свої обсяги виробництва

Зниження цін на курячі яйця в Україні слід очікувати у квітні-травні, розповіли в асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, передає Delo.ua.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зниження цін навесні буде однозначно. Структура виробництва яєць в Україні характеризується приблизно рівною часткою виробництва в промислових підприємствах та домогосподарствах. При цьому в періодах, коли падає платоспроможність населення, що ми спостерігаємо зараз, завжди зростає виробництво яєць в домогосподарствах, що ще збільшить пропозицію. Тому зменшення цін неминуче і може скласти 25-35% в квітні-травні 2023 року від сьогоднішньої ціни, — прогнозує аналітикиня УКАБ Світлана Литвин.

Виробники яєць поступово нарощують свої обсяги виробництва. Ціни в супермаркетах — тому підтвердження. Адже навіть на новорічні свята — період, коли ціни на яйця максимальні, — цього сезону практично не спостерігалося зростання цін.

Виробництво яєць зараз знаходиться в нетипових умовах, зокрема, внаслідок перебоїв з енергопостачанням порушуються всі технологічні процеси. Використання резервних джерел живлення збільшує собівартість виробництва продукції та ризики втрати поголів’я птиці внаслідок можливих збоїв у роботі. Крім того, війна залишається основним негативним чинником, який впливає і на птахівництво також.

Нагадаємо, компанія “Овостар Юніон”, виробник яєчних продуктів, першою в Україні представила продукцію у категорії Ready-to-Cook – яйце варене очищене.

Антимонопольний комітет України розпочав дослідження причин збільшення цін на курячі яйця у вересні – жовтні 2022 року. Як зауважують в Комітеті, навіть з огляду на всі тяжкі економічні наслідки війни, стрімке підвищення цін на курячі яйця (приріст вартості яєць у вересні 2022 року, порівняно з червнем 2022 року, становив близько 54%) може не мати об’єктивних причин.

У Міністерстві агрополітики прогнозують стабілізацію цін на яйця в листопаді. У відомстві пояснили, що зростання цін вплинуло кілька факторів, зокрема сезонність та бойові дії, через які частина підприємств припинила або значно скоротила свою діяльність.

Водночас експерти продовольчого ринку прогнозують, що вартість яєць перестане рости у січні 2023 року, але до цього часу ціни на популярний продукт підскочать мало не до 70 гривень за десяток.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також