Антимонопольний комітет України оштрафував дочірнє підприємство “Ружин-молоко” за неправдиву інформацію, яку підприємство вказувало на упаковках свого продукту — “масла солодковершкового”. Про це повідомляє agronews.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
У 2018 році в одному з дитячих спортивно-оздоровчих закладів Полтавської області органи Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та прав споживачів зафіксували факт використання під час приготування їжі для дітей “масла”, що на 74% складалося з немолочних жирів. В той час як на упаковці цього продукту виробником зазначався напис “масло солодковершкове селянське 73%”.
Держпродспоживслужба надала комітету засвідчену копію експертного висновку, відповідно до якого було виявлено невідповідність харчової продукції виробництва відповідача, зокрема щодо складу молочного жиру.
Відповідно до закону, масло вершкове є традиційним молочним продуктом, до складу якого не можуть додаватися жири та білки немолочного походження.
Використання під час виробництва масла немолочного (рослинного) жиру створює інший, уже не молочний продукт з меншою собівартістю, ніж у справжнього масла. Називати такий продукт “маслом” не можна, адже це може ввести в оману споживача та вплинути на його намір придбати певну продукцію. Неправдиві відомості щодо складу продукції та її споживчих властивостей дають можливість її виробнику отримувати неправомірний прибуток та переваги у конкуренції порівняно з його конкурентами, які у повній мірі дотримуються технологічних вимог, — пояснили у відомстві.
Дії підприємства визнано порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого, зокрема, статтею 15-1 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції”. За порушення відповідача оштрафовано на 1,644 млн грн.
Нагадаємо, тривалий період експорт масла з України був дуже активним. Зараз у виробництві сезонний спад, а запаси виявилися обмеженими. Впливає і кон’юнктура зовнішнього ринку.
Згідно з оцінками Національного банку України, експорт товарів та послуг за підсумками 2022 року знизиться на 30% порівняно з 2021 роком.
До кінця року в Україні продовжуватиме діяти заборона на експорт гречки.
Загалом же, попри війну, у січні-серпні 2022 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився проти минулорічних показників за відповідний період на 35 % і сягнув показника у 9,2 млрд дол. США.
Міністерство економіки України повідомило про скорочення дефіциту торгівлі товарами у вересні. За перші два тижні першого місяця осені Україна експортувала продукції на $1,818 млрд, а імпортувала – на $1,929 млрд.
Виробництво вершкового масла почне сезонно скорочуватися.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!