Новини / Аналітика     24 жовтня 2022 20:37

Активність експорту масла поступово знижується

Виробництво масла в цьому році не збільшилось, імпорту майже не було, а експорт за три квартали зріс на 37%

Тривалий період експорт масла з України був дуже активним. Зараз у виробництві сезонний спад, а запаси виявилися обмеженими. Впливає і кон’юнктура зовнішнього ринку, повідомляє ІНФАГРО.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Така ситуація була передбачуваною, адже виробництво масла в цьому році не збільшилось, імпорту майже не було, а експорт за три квартали зріс на 37%.

Зовнішні поставки не припиняються і зараз, хоча трохи й знизилися. Кілька підприємств змогли отримати “єврономери” і зараз постачають масло в ЄС.

В четвертому кварталі, як очікується, збільшиться експорт рослинно-вершкових сумішей. Стрімке зростання цін на вершкове масло і низька платоспроможність українців також мають стимулювати збільшення внутрішніх продажів спредів найближчим часом.

Нагадаємо, згідно з оцінками Національного банку України, експорт товарів та послуг за підсумками 2022 року знизиться на 30% порівняно з 2021 роком.

До кінця року в Україні продовжуватиме діяти заборона на експорт гречки.

Загалом же, попри війну, у січні-серпні 2022 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився проти минулорічних показників за відповідний період на 35 % і сягнув показника у 9,2 млрд дол. США.

Міністерство економіки України повідомило про скорочення дефіциту торгівлі товарами у вересні. За перші два тижні першого місяця осені Україна експортувала продукції на $1,818 млрд, а імпортувала – на $1,929 млрд.

Виробництво вершкового масла почне сезонно скорочуватися.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також