Новини / Технології     28 вересня 2023 19:14

Агровольтаїка набирає обертів у Канаді та США

Агровольтаїка – інновація в сільському господарстві, що об’єднує вироблення сонячної енергії та фермерство на одній і тій самій ділянці землі

У Канаді та США агровольтаїка набирає обертів, передає Еnergy Post.

Агровольтаїка – інновація в сільському господарстві, що об’єднує вироблення сонячної енергії та фермерство на одній і тій самій ділянці землі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Після побоювань, що це заважатиме роботі сільськогосподарської техніки та знижуватиме врожайність, дослідження показали, що панелі – у великих масштабах – можна розмістити так, щоб цього не сталося. Насправді ж врожайність навпаки можна підвищити, якщо панелі використовувати для захисту від прямого сонячного світла, пояснює Джошуа Пірс із Західного університету, Канада.

Він дивиться на Альберту, Канада, де фермери збираються встановити сонячні батареї, заробити більше грошей, знизити витрати на енергію та зменшити викиди. Зміни в правилах сільського господарства Альберти повинні бути мінімальними. Виділені менше ніж 1% сільськогосподарських угідь Альберти під агровольтаїку можуть забезпечити весь штат електроенергією без викидів.

Aгровольтаїка дозволить фермерам Альберти продовжувати займатися землеробством, заробляти більше грошей, знизити витрати на електроенергію та допоможе захистити навколишнє середовище. Простий трюк полягає в тому, щоб встановити сонячні системи, які дозволяють традиційне землеробство, тому фермерам не потрібно нічого змінювати.

Читайте також: У Дубаї планується реалізувати найбільший у світі проєкт з розвитку агротуризму – Agri Hub, який покликаний перетворити сільські та пустельні райони емірату на найкращу у світі сільську пам’ятку для відвідувачів

Довідка. Агровольтаїка – інноваційний напрямок в сільському господарстві, що дозволяє поєднувати вироблення сонячної енергії та фермерство. Це сектор із величезним потенціалом, що швидко зростає. Він об’єднує два основні сектори економіки: сільське господарство та енергетику. Земля використовується як для сільськогосподарського виробництва, так і для виробництва фотоелектричної (PV) енергії. Оскільки сільське господарство особливо вразливе до зміни клімату, сонячні технології можуть бути легко інтегровані в сприятливі для природи сонячні об’єкти, включно з проєктами подвійного землекористування, як-от берегові плавучі фотоелектричні системи та сільськогосподарські сонячні електростанції.

Нагадаємо, зростання вартості електроенергії та ракетні удари рф по енергетичній інфраструктурі України зумовили необхідність розосередження вузлів генерації електроенергії. Тож у фермерському ягідному господарстві “Грасс Авеню” вирішили освоїти новий напрям сільського господарства – агровольтаїку.

Зауважимо, ситуація в Іспанії, північній Італії та Франції особливо викликає “занепокоєння щодо водопостачання для використання людиною, сільського господарства та виробництва енергії”.

Так звані “прозорі” сонячні батареї, створені дослідниками Єврейського університету (Hebrew University), пропускають до рослин лише необхідну кількість світла, а решта перетворюється на електрику, яку можна використовувати з іншою метою.

Французький енергетичний гігант TotalEnergies вивчав вплив сонячних панелей на врожай, щоб розробити сховище агрономічних переваг. Початкові результати свідчать про підвищення врожайності польових культур і зменшення нестачі води, інформує Pv-magazine.

Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також