Новини / Фінанси     22 березня 2023 14:26

Агроекспортери запропонують оптимальний механізм для встановлення мінімальних експортних цін


За ініціативи агроасоціацій відбулася онлайн-зустріч, метою якою було обговорити, за яким порядком Кабмін має визначати та розраховувати мінімальні експортні ціни.  Участь в обговоренні взяли також представники Мінагрополітики, секретаріату Податкового комітету ВРУ та Мінекономіки.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

Питання мінімальних експортних цін постало у зв’язку з ухваленням Закону щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного стану (№2881-IX від 12.01.2023), яким передбачено внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів. Проте для того, щоб цей механізм запрацював, необхідно також ухвалити зміни до Митного кодексу, які наразі готує до внесення секретаріат Податкового комітету ВРУ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Разом з експортерами ми хочемо дійти консенсусу щодо того, на підставі яких джерел інформації та як саме визначатиметься мінімальна ціна. З якою періодичністю та на який строк будуть встановлюватися такі мінімальні ціни. Як визначатиметься мінімальна ціна, якщо контракт укладено за декілька місяців до здійснення експорту”, – зазначив радник Міністра аграрної політики та продовольства Михайло Соколов.

Зокрема, під час обговорення представники асоціацій наполягали на тому, що помилково в українських реаліях при визначенні мінімальних цін застосовувати котирування світових бірж. Коректніше брати інформацію з відповідних аналітичних агентств, у тому числі державних, щодо експортних цін в українських портах чи на інших пунктах перетину кордону.

Представники УКАБу запропонували визначати мінімальну ціну, беручи середню ринкову ціну за умовами CIF-порт без ПДВ за курсом НБУ та зменшуючи її на 40 %, за умови перегляду не рідше, ніж раз на місяць.

За результатами наради сторони домовилися, що найближчим часом представники агроасоціацій аргументують свої пропозиції, а також представлять конкретні редакції норм, які допоможуть розв’язати вищезгадані проблеми. Далі Мінагрополітики, секретаріат Податкового комітету, Мінекономіки та Нацбанк опрацюють усі пропозиції. І в результаті буде запропоновано оптимальне рішення.

Читайте також: Скандал із ввезенням добрив: інформація про реальну вартість імпортних товарів надходитиме на митницю щотижня

Нагадаємо, кілька тижнів тому постачальники мінеральних добрив почали масово звертатися зі скаргами на дії представників Державної митної служби (ДМС). Митники масово затримують оформлення декларацій на імпорт мінеральних добрив, відмовляють у визначенні митної вартості товару за ціною договору (контракту). Натомість необґрунтовано проводять визначення за другорядними методами, зокрема резервним, з метою завищення митної вартості мінеральних добрив, вибірково беручи для коригування митну вартість неспівставних товарів за попередні періоди.

Таким чином митниця масово завищує вартість імпортних добрив на 100 доларів за тонну і більше та затримує їх постачання під посівну.

Тим часом Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт № 8274, який передбачає встановлення тимчасових особливостей визначення митної вартості товарів, що вивозяться за межі України. Експерти зазначають, що за цим законопроєктом вивозити сировину з України, штучно занижуючи розмір мита, стане значно складніше.

Європейська комісія запропонувала продовжити ще на рік так звані автономні торговельні заходи  — припинення дії імпортних мит, квот та заходів торговельного захисту щодо українського експорту до країн-членів ЄС.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також