Новини / Логістика     22 лютого 2023 11:03

Фермери скаржаться на умисне завищення митницею податків при імпорті добрив


Митниця масово завищує вартість імпортних добрив на 100 доларів за тонну і більше та затримує їх постачання під посівну.

Про це повідомляє асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”.

Зазначається, що минулого тижня постачальники мінеральних добрив почали масово звертатися зі скаргами на дії представників Державної митної служби (ДМС). Митники масово затримують оформлення декларацій на імпорт мінеральних добрив, відмовляють у визначенні митної вартості товару за ціною договору (контракту). Натомість необґрунтовано проводять визначення за другорядними методами, зокрема резервним, з метою завищення митної вартості мінеральних добрив, вибірково беручи для коригування митну вартість неспівставних товарів за попередні періоди.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Наприклад, щодо карбаміду непоодинокі випадки, коли Держмитслужба не погоджує митну декларацію за вартості нижче 745-805 $/т, тоді як імпортери в декларації вказували реальну вартість за основним методом згідно з ціною договору (контракту) 600-670 $/т. Відповідно навіть за завищення вартості з боку Держмитслужби на 100 $/т виникають додаткові витрати на сплату ПДВ 20% та ввізних мит до 6,5% на рівні 26,5 $/т. Аналогічна ситуація і щодо інших видів добрив”, — уточнили в УКАБ.

Ситуація з митним оформленням ускладнюється тим, що ціни на світових ринках на добрива почали нарешті суттєво знижуватися.

“Відповідно, найближчі нові партії того ж карбаміду на кордоні України будуть коштувати близько 500-550 $/т. Під час розмитнення за завищеними цінами з боку ДМС по 800 $/т матимемо додаткові необґрунтовані витрати постачальників на митні платежі до 80 $/т, що в підсумку стануть додатковими витратами сільгоспвиробників”, — прогнозують в асоціації.

Читайте також: На Миколаївщині арештували 170 вагонів з добривами, що належали Росії та Білорусі

Затримка з митним оформленням та завищення вартості добрив суттєво обмежують можливість українських аграріїв придбати необхідні добрива для посіву 2023 року та ускладнюють непросту ситуацію в агросекторі України, підкреслюють аналітики.

“Зниження цін на добрива вслід за світовою динамікою та пришвидшення їх постачання напередодні весняної посівної кампанії 2023 року може збільшити можливості українських аграріїв щодо забезпечення закупівлі та внесення добрив на 30-60%. Це поліпшить прогнози валового збору сільськогосподарських культур, позитивно вплине на оцінку ВВП, обсяги валютних надходжень від експорту та торговельний баланс”, — додають експерти.

УКАБ закликає уряд звернути увагу на дії Держмитслужби, що містять ознаки зловживання механізмом коригування вартості, необґрунтованого завищення імпортної вартості добрив і затримують їх постачання аграріям під посівну кампанію 2023 року.

Як повідомлялося, найбільший в Україні виробник добрив Ostchem азотного холдингу Group DF Дмитра Фірташа у 2022 році скоротив виробництво на 66,9% до 2021 року – до 1,754 млн тонн.

Читайте також: На українському ринку обвалилися ціни на фосфатні добрива

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

1 грудня 2022 року перше судно з російськими добривами для Африки вийшло з порту Нідерландів у межах “зернової угоди”. Ініціатива з надання добрив є частиною домовленостей, підписаних у Стамбулі 22 липня.

Україна наполягатиме, щоб у наступний пакет санкцій Європейського Союзу було включене ембарго на добрива з Російської Федерації.

Від серпня Країни Африки знову можуть купувати сільськогосподарську продукцію та добрива в росії.

У липні 2022 року Кабінет Міністрів України скасував заборону на експорт мінеральних добрив.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також