Новини / Політика     28 січня 2023 09:13

Аграрний комітет Ради ухвалив план роботи на 2023 рік


Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики прозвітував про роботу за минулу сесію та ухвалив план робіт на 2023 рік.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби парламенту.

Зокрема, у повідомленні наголошується, що за вересень-січень члени комітету розглянули 21 законопроєкт. Законами стали 5 законодавчих ініціатив, серед яких чотири — євроінтеграційні. Зокрема, у сфері охорони прав на сорти рослин, географічних зазначень, безпеки харчових продуктів, поводження з пестицидами та агрохімікатами.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Минулий рік був складним, але ми показали ефективну роботу, яка забезпечила не лише продовольчу безпеку України, але й гарантувала продовольчу стабільність у світі. Ми дбаємо про безпеку харчових продуктів, створюємо умови для появи нових робочих місць та ефективнішого використання земель”, — заявив очільник комітету Олександр Гайду.

Затвердили депутати і законодавчий план на 2023 рік. Зокрема, планують продовжувати реформи в меліорації та рибній галузі. Це сприятиме збільшенню врожаїв та обсягів вилову риби в Україні. Також цього року в планах і сприяння розвитку українського виноробства.

За словами Олександра Гайду, важливим завданням є виконання зобов’язань перед ЄС. А тому євроінтеграційні законопроєкти — серед пріоритетних.

“Ми будемо і надалі робити все можливе, аби залучати інвестиції та допомагати нашим аграріям, розвивати сільське господарство. Наші аграрії — це сила. Зробимо усе, аби підтримати їх у цій боротьбі”, — підсумував Олександр Гайду.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики під час засідання розглянув і рекомендував до прийняття в першому читанні законопроєкт №5839 “Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також