Новини    29 березня 2023 09:18

Аграріїв Харківщини закликали не починати роботу на небезпечних землях


Потенційно небезпечними на Харківщині залишаються 570 тис. га земель сільськогосподарського призначення, що потребують розмінування. З них 270 тис. га вже можна починати розміновувати.

Про це повідомила Харківська ОВА.

Аби розпочати роботи на полі, першочергово необхідне обстеження площі піротехнічними підрозділами. Після цього фермер отримає акт, що засвідчує безпеку території. Лише після цього можна починати польові роботи.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Щотижня трапляються випадки, як в агропромисловій сфері, так і в цивільній щодо, на жаль, підриву людей та спецтехніки. Вкотре закликаю зважати на ситуацію, бути обачними та починати польові роботи лише після обстеження площі”, – зазначив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.

На Харківщині працюють 20 піротехнічних розрахунків, що розміновують території. Незабаром до них мають долучитися близько 100 нових фахівців. Першочергово обстежують об’єкти критичної інфраструктури, публічні місця та автошляхи. Розмінування полів проходить там, де дозволяє безпекова ситуація.

“300 тисяч гектарів від загальної суми потенційно небезпечних ми не можемо розміновувати. Маємо кілька причин – безпосереднє наближення до лінії зіткнення та зона досяжності ворожої артилерії. Тому цифри будуть змінюватися”, – підкреслив Іванов.

Під тимчасовою окупацією залишаються близько 72 тис. га земель сільськогосподарського призначення.

Як відбуватиметься розмінування в Україні

Нагадаємо, минулого тижня на засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності за участі першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко схвалено План заходів щодо гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Міністерство аграрної політики та продовольства України планує, що до середини травня розчистять щонайменше 30-40% замінованих сільськогосподарських земель Миколаївської, Херсонської та Харківської областей.

Миколаївська компанія “Нібулон” розвиватиме новий нетиповий для себе напрям діяльності – стане оператором з розмінування територій.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

На деокупованій частині Херсонщини близько 60 тис. га території залишаються замінованими.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...