Аграрії просять військових дозволити цьогоріч використання дронів-оприскувачів

Компанія DroneUA за підтримки Асоціації Український клуб агробізнесу (УКАБ) та Спілки Українських Підприємців, звернулася до профільних міністерств з проханням дозволити використання дронів-обприскувачів в українському повітряному просторі цього сезону.
Про це повідомляє пресслужба DroneUA.
В компанії пропонують напрацювати спільний механізм інформування та отримання дозволів на проведення робіт повітряними агродронами протягом агросезону 2023.
“Сьогодні як ніколи важливо витримувати спільний інформаційний фронт та відстоювати ринкову позицію: дрони-обприскувачі потрібні агровиробникам як безальтернативний ресурсоощадний інструмент, що забезпечить посилення не лише продовольчої безпеки, а й фінансової стабільності аграріїв”, — йдеться у повідомленні.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Загальний ефект від використання агродронів в 2021 та 2022 роках становив:
- 2,2 млн га — площа полів, оброблених дронами-обприскувачами;
- до 350 тис. т — додатково зібраний урожай, завдяки захисту посівів агродронами;
- понад 12,1 млн л — економія пального завдяки використанню агродронів, порівняно з класичною колісною технікою;
- до 30,8 тис. т — скорочення викидів вуглецю;
- близько 440 тис. т — економія води;
- понад 1 тис. робочих місць збережено в умовах воєнного стану.
Офіційні листи-звернення від імені бізнес-асоціацій направлено на Міністерство аграрної політики та продовольства, Міністерство економіки та Міністерство Оборони України.
Читайте також: На Прикарпатті школярі створили дрон-міношукач з продуктів переробки кукурудзи (відео)
Нагадаємо, в Австралії тестують інноваційний метод запилення за допомогою дронів. Як запилювач використовують мініатюрні дрони, висхідний потік від їх пропелерів допомагають переносити пилок на суниці садової.
Україна є лідером у Європі за швидкістю впровадження дронів, адже безпілотники здатні ефективно конкурувати з наземною технікою і коштують вдесятеро менше.
AgroScout використовує машинний зір, щоб аналізувати дані зйомки з дронів. Штучний інтелект виявляє, ідентифікує та відстежує захворювання рослин, поширення шкідників й інші проблеми польових культур. В роботі використовується недороге обладнання (смартфони, невеликі комерційні дрони). Щоб почати вивчення конкретної території, фермер вибирає її в програмі та запускає дрон.
Використання комерційних дронів дозволить садоводам збирати на 10-20% фруктів більше і вирішить питання дефіциту людських ресурсів у галузі.
Валерія Пепеля