Міністерство аграрної політики та продовольства України разом з Міжнародною Фінансовою Корпорацією (IFC) активно працюють над запровадженням аграрних розписок. Залучення цього простого механізму фінансування надає нові можливості для більш прозорого та ефективного кредитування малого та середнього бізнесу. Такий інструмент є вкрай необхідним для безпечної роботи зарубіжних інвесторів та вітчизняних аграріїв.
«З 2014 року за допомогою цього інструменту залучено понад 1 мільярд 70 мільйонів гривень. В Україні аграрна розписка знаходить свого користувача, оскільки саме вона надає можливість знизити ринкові ризики для обох сторін. Також її можна легко й швидко оформити (на укладання необхідно витратити у середньому два тижні)», – наголосила заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова.
Застава за цією розпискою реєструється в Реєстрі обтяжень рухомого майна. Також Аграрну розписку необхідно посвідчити у нотаріуса та зареєструвати в Реєстрі аграрних розписок. Це може зробити будь-який нотаріус, який набув статусу реєстратора Реєстру аграрних розписок. Перелік таких нотаріусів можна знайти на веб-сайті ДП «Аграрні реєстри».
Додатковим фактором для прийняття рішень потенційними кредиторами на користь аграрної розписки є можливість негайного примусового її виконання. Адже в разі її невиконання ця інформація відображається у Реєстрі аграрних розписок.
«60% укладених розписок – фінансові, тобто передбачають відносини у грошовій формі, – зазначає Олена Ковальова. – Для комерційних банків аграрні розписки стають привабливим інструментом, завдяки якому можна розширити кредитний портфель. Оскільки переважна більшість сільськогосподарських товаровиробників – дисципліновані позичальники».
В Україні практичне використання аграрних розписок реалізується у восьми областях: Вінницька, Полтавська, Черкаська, Харківська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська та Хмельницька.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!